"Faina" de lemn - gratis

Creat de modi, Mai 08, 2014, 06:33:23 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

modi

Mai baieti , care mai mesteresti una-alta cu rasina si-ti face trebuinta oaresce pulbere de lemn pentru chit ..... doar da un semn de viata si ti-o trimit . Cand zic "faina" sau pulbere ..... exact aia inseamna ! Nu rumegus , care are granulatie agresiva si ulterior e dificil de slefuit .
Eu am lucrat cu acest mix . Odata dus la consistenta untului ..... la fel de usor se aplica pe piesa de lucru .

Exact ca-n titlu , absolutamente GRATIS . Doar taxele de curierat sa le suportati .

Chiar azi am trimis o lada plina catre ..... constanteni ( recte Acig si Cristi Tutuianu ) .

Nu ezitati . Nu fac niciun efort din a obtine-o .

Moshu

Salut Modi,

Intrucat eu am ceva in lucru in acest moment (pentru curiosi :) detaliile vor urma ceva mai tarziu intr-un topic separat) si voi fi unul dintre beneficiarii "fainii" trimise constantenilor nu-ti pot spune decat multumesc (berea pe vreun mal de Dunare sau pe unde ne-om intalni).
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

modi

He, he !  ;D ;D ;D Nu scapati voi asa de ieftin !
Berea aia o facem pe din doua , dar duceti bucurestenii in larg , la pescuit de hanus si guvide pricopsit ! Noi suntem aliniati la "block start" ! Numa' fluierul constantean sa-l auzim !

Am vorbit azi cu nea Gica despre asta , si cica e in regula !

Scenariul , patinand pe el pana la final , presupune ca iesirea de pe apa sa am acces la un cuptor , sa va fac o tava de hanusi picanti in sos !

( despre veleitatile culinare de-mi stau in obicei ..... tot nea Gica o sa te pregateasca )

...............................

Una peste alta ..... sa va fie de bine , sa va faca trebuinta !
Si va astept p-acilea cu impresii despre ce v-am trimis !

SPOR !!!

Moshu

"duceti bucurestenii in larg , la pescuit de hanus si guvide pricopsit"
"sa va fac o tava de hanusi picanti in sos"

Daca-i vorbit, asa va fi, da' nu inteleg de ce la pescuit de guvide (hanusul e altceva ;)), fie el si pricopsit, si nu la lufar sau stavride? Guvizii's pentru incepatori ;D si, in plus de asta, hanusii picanti in sos se mananca la aperitiv, felul principal fiind lufar la tava ;)
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

cristiantutuianu

Salut Modi
A "aterizat " marfa.....e la locul faptei.
Multumim frumos !

acig

#5
Pai eu ce sa mai zic;Colegii au spus esentialul,si totusi:
-multmesc si eu pentru ce ai facut pentru noi si ramane sa o facem,nu de alta dar timpul trece,si ce mai trece!!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

Sa fiti sanatosi baieti ! Cu tot dragul !
Sa va fie de folosinta si sa faceti treaba buna cu ea .
Vin la C-ta sa vad io , cu ochiu' meu pictoricesc , ce-ati facut cu pulberea !

In barca mea , faceti ceva cu constanteanca aia !!!  ;)

cristiantutuianu


Citat din: modi din Mai 12, 2014, 07:12:34 AM
Vin la C-ta sa vad io , cu ochiu' meu pictoricesc , ce-ati facut cu pulberea !
>:( ai curaj  ? ....... ;D ;D ;D ;D
Citat din: modi din Mai 12, 2014, 07:12:34 AM
In barca mea , faceti ceva cu constanteanca aia !!!  ;)
.. locul propus prima data pentru constanteanca e santier....... :-[

bbl81

saluare. mai aveti de share-uit faina? as avea si eu nevoie urgenta daca se poate la Timisoara.

multumesc anticipat.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

modi

Citat din: bbl81 din Mai 12, 2014, 05:48:25 PM
saluare. mai aveti de share-uit faina? as avea si eu nevoie urgenta daca se poate la Timisoara.

multumesc anticipat.

Da , prietene ! Cu toata placerea !
Da-mi prin MP un nume , o adresa completa ( pt livrare ) si un nr de mobil . Si mai spune-mi de cam cata ai nevoie .

cristiantutuianu

Citat din: modi din Mai 08, 2014, 07:16:05 PM

    He, he !  ;D ;D ;D Nu scapati voi asa de ieftin !
        Berea aia o facem pe din doua ..............................

2       Una peste alta ..... sa va fie de bine , sa va faca trebuinta !
Si va astept p-acilea cu impresii despre ce v-am trimis !

SPOR !!!

Salut Modi

Cand apari sa rezolvam problema de la punctul 1  ::) ::) ::)
Despre punctul 2 te informez ca produsul este extra,super ....iti vine sa il pui pe paine  belea 
EXCELENT am facut "filet " pe Verticala ........ in prima faza  :-\... gandeam ca o ia la vale  :-\..ca ...bine era sa bag ceva agent TIXO ..ca daca ...ca parca.. :'(.
Cum am intins chitul aseara asa l-am gasit  8)
Nota 10 produsului !

modi

Sa traiesti , Cristi !

1 - O tin din belele in belele ! Acum mi-a picat masina ..... Iti imaginezi ca-s bolnav de nervi si ca pana n-o vad rezolvata nu-mi arde de altceva .
Insa cu siguranta ne vedem in vara asta . Puneti , neica , de constanteanca aia odata ! Si venim Bucurestenii in formatie completa !

2 - Ma bucur mult ca esti incantat de produs . Si eu am fost . De-aici ideea de-a va pune si voua la dispozitie . Doar nu ma costa nimic !
Intradevar , fiind extrem de fina pulberea , se omogenizeaza perfect cu rasina . Practic - vb ta - se aplica exact ca untul pe paine . Si , cum spui , nu curge .

3 - Azi a plecat un pachet similar ( doar ca mai mititel ) catre Timis , la colegul BBL . Incepator fiind in ale marangozelilor il va ajuta mult .
Evident , astept si impresiile lui .

4 - SUNT FERICIT ! Azi am reparat Valk-ul lui Felicimond . Va aduceti aminte de bubuiala de si-a luat-o asta vara , nu ? Pelicane , parca tu ne luai la misto ca "ce-am avut cu podu' ? Nu se dadea la o parte din drumu' nostru ? "  ;D ;D ;D
L-am facut , nene !

- chit de rasina ( care a iesit "wolfram" ) ,
- chit auto cu fibra in el ,
- smirghel uscat urmat de smirghel ud ( granulatie pana la 180 )
- white primer ,
- vopsea ......

A iesit clestar ! Am sa-l rog sa puna poze . Ori pe topicul lui , ori pe al meu , pe cel cu bricolajul ......

On topic aici este faptul ca aceasta "faina" m-a ajutat fantastic inspre reusita finala a reparatiei .

silvian2009

Daca tot e gratis, îndrăznesc si eu sa-ntreb, pt mine mai găsiti vreo 2 kile?
"Gandesc ca perfectiunea e urata. In lucrurile facute de oameni vreau sa vad semne, esecuri, dezordine, deformare".
Yohji Yamamoto

modi

Citat din: silvian2009 din Mai 19, 2014, 07:14:58 PM
Daca tot e gratis, îndrăznesc si eu sa-ntreb, pt mine mai găsiti vreo 2 kile?
Vorba spusa-i vorba spusa !
Evident gasesc !  Vreau doar un nume , o adresa de livrare , un nr de telefon .
Cat de urgent este ?

silvian2009

Nu e urgent. Dupa ce termin skiff-ul, ma apuc de al doilea sau de wood duck si-am zis sa fie acolo, ca eu cern rumegus si nu e foarte practic.
V-am trimis pm.
Multumiri!
"Gandesc ca perfectiunea e urata. In lucrurile facute de oameni vreau sa vad semne, esecuri, dezordine, deformare".
Yohji Yamamoto