*

Autor Subiect: Vand barca Delfin cu motor Yamaha 4t, 40 CP  (Citit de 2022 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

radasous

• Full Member
  • Mesaje postate: 247
    • Vezi Profilul
Vand barca Delfin cu motor Yamaha 4t, 40 CP
« : Decembrie 27, 2011, 08:50:44 am »
Pun un anunt al unui coleg de suferinta (propietar de Vitara) din Giurgiu. Are detalii si poze pe probarca http://www.probarca.ro/anunt/19346/102/1/102/Vand-barca-Delfin-400-cu-motor-40-CP-.htm#

Vand barca Delfin cu motor Yamaha 4t, 40 CP
In perfecta stare de functionare, asteapta doar prima cheie si apoi glisaj! Fiind o barca de 4x1.65m, este numai buna pentru pescuit in delta sau pe Dunare. Noi am folosit-o la agrement si pescuit pe Dunare la Giurgiu si in delta. Cei 40 cp permit practicarea de sporturi nautice (schi, placa, etc.)
Barca este f bine reconditionata si "tunata" pentru folosinta indelungata. Ranforsajul s-a facut cu fibra de sticla in punctele esentiale, astfel:
- oglinda este refacuta complet si ranforsata cu 3 straturi de tego lipite intre ele cu fibra (accepta asadar un motor de 40 CP fara probleme)
- dublul fund a fost decupat si apoi recompartimentat complet si ranforsat. Prevazuta cu dubla scurgere, se poate verifica si existenta apei in dublu fund, nu ia nici o picatura.
- la bord si cuiner s-au pus doua traverse din lemn imbracat in fibra pentru a creste rezistenta totala a barcii

Parbrizul s-a refacut din luneta de watburg + rama metalica (arata f bine!) iar motorul Yamaha, 4t, an 2004, trim electric, este bine intretinut (schimburi ulei +filtre+ bujii la fiecare sezon). Consuma 8-9L/h.
Barca este inmatriculata in Romania.

Pret de iarna 2800 EUR (la primavara 3000) in care sunt incluse:
- comanda originala Yamaha
- prelata de stationare
- suport lansete
- ancora
- veste de salvare
- baterie
- rezervor
- scaune
Se ofera transport la destinatie pe remorca (se va achita doar costul benzinei).
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Shoutbox

Last 5 Shouts:

cristiantutuianu

Noiembrie 08, 2016, 12:13:12 pm
La mulți ani, sa trăiți cu numele, sănătosi si frumosi!

Vali

Octombrie 10, 2016, 08:57:00 am
La mine e ok, cred ca si la colegi.

gupi

Octombrie 10, 2016, 06:53:21 am
e ok acum ?

Vali

Octombrie 09, 2016, 09:03:51 am
Am vazut de aseara, iau acum legatura cu Gupi.

Florio

Octombrie 09, 2016, 08:52:08 am
O problema, nu pot accesa forumul nici de pe telefon, nici de pe computer. Site-ul apare ca avand probleme de "incredere", cu mesaje de genul "cineva iti poate folosi date din computer". Si nu pot accesa decat daca  dezactivez metodele de protectie.

Show 50 latest
Membri
  • Total Membri: 1367
  • Latest: iris
Stats
  • Total Mesaje Postate: 34785
  • Total Subiecte: 1808
  • Online Today: 43
  • Online Ever: 129
  • (Iunie 18, 2014, 08:03:41 am)
Utilizatori Online
Users: 1