Se vinde canoe

Creat de Vali, Decembrie 20, 2011, 02:20:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vali

Salutare la barcagii, m-a rugat bunul prieten al meu si al vostru Sandrin din Constanta sa ii pun un anunt pe forum:

Sandrin isi vinde canoea din fibra de sticla cu care a participat in 2009 si 2010 la TID, si cu care a batut in lung si-n lat Delta alaturi de alti caiacisti. Barcuta are 4,60 metri lungime, 0,90 metri latime, bord liber 30 cm, pescaj maxim 15 cm, si aproximativ 30 kg greutate. Capacitatea e de 2 persoane plus bagaje din belsug, sau 3 persoane fara bagaje, iar barca si-a demonstrat calitatile in calatoriile mentionate mai sus.
Barca are compartimente etanse in ambele extremitati, si e foarte stabila, avand fundul plat, plus 3 nervuri longitudinale pe fund, care-i dau rigiditate si o buna stabilitate de drum. Datorita gabaritului si greutatii reduse, se poate transporta foarte usor pe un portbagaj exterior pe orice masina. Pentru cine stie, este acelasi model cu canoele pe care eu le-am facut anul trecut amicului meu Gadiel din Jibou.
Pretul de vanzare e de 1200 lei (pret de iarna :)). Barca se afla in Tulcea, la un loc cu caiacele echipei de la incaiac.ro. Pentru relatii suplimentare, sunati-l pe Sandrin la 0720945149. Cateva poze mai jos:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150266779283397.343712.592453396&type=3

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau