motocraft SL 410+mercury9.9cp

Creat de ovidiu66, Octombrie 01, 2012, 12:44:35 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ovidiu66


daves_32

Felicitari pentru achizitie!
Totusi,ce minusuri ai descoperit pana acum la ea?
Se poate transporta pe portbagajul masinii?
Zgomotul specific barcilor din al. este deranjant asa cum se spune?(la pescuit)
Nu e prea joasa,nu te stropeste pe o apa mai agitata?

bogdanbuciu

s-o calatoresti sanatos,
de unde se cumpara asa barca, ca eu am google it si nu imi iese?
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

love delta

motocraftul se ansanbleaza la tulcea,piesele din al. sunt aduse din america si sunt nevopsite,vopsirea si ansanblarea se face la atelierul din tl.
SL410 e supranumit si ferarr-iul deltei,cu 20cp 2t merge tare d tot cu motor bun.
sa o stapanesti sanatos. dar tot RIB-urile fac legea

ovidiu66

#4
Salut si multam' tuturor pentru urari,

@Daves
Minusuri nu am descoperit, barca s-a comportat si arata peste asteptarile mele.
In poze nu arata bine deloc, i-am spus si lui Romica(motomarine.ro),parca este o conserva nituita.(ar fi bine sa lucreze la site-ul de prezentare)
Cand o vezi in realitate se schimba situatia, chiar este o barca bine lucrata, materialul este foarte bun(aluminiu marin),este foarte usoara pt dimensiunile sale(64kg) si foarte robusta in acelasi timp(este rigida, nu se torsioneaza,nu flambeaza, nu vibreaza podeaua)
Nu stropeste in mers si nici valul de pupa nu intra in barca.
Nu am mers pe ape agitate, doar pe lacuri si rauri, iar barca s-a comportat excelent(cel putin pt lacuri si rauri, cred ca este perfecta)
Se poate transporta pe portbagajul masinii, 2 oameni o ridica usor, dar cred ca trebuie sa ai un portbagaj ca asta http://www.linder.se/index.cfm?x=cShopPub.viewItm&ID=9&bi=shop&pg=1&pr=0&activeIctId=10&ic=10
Mie nu mi se pare a fi o barca zgomotoasa, dar nefiind pescar, nu imi dau seama cat de silentioasa ar trebui sa fie o barca pentru pescuit(silentioasa mi s-a parut o pneumatica, cu chila gonflabila).
Am postat videoclipurile, cunoscatorii isi dau seama mult mai bine din film, despre comportamentul barcii, eu imi spun doar parerile.

@Bogdan
motomarine.ro ,boss-ul este Romica din Tulcea, un baiat parolist.

@love delta
SL410 suporta 15 cp, ma bate gandul sa cumpar si eu un 20cp, sper sa nu se rupa oglinda.
Ai dreptate, RIB-urile fac legea si eu le consider barcile supreme.
Inainte de SL410, am avut un RIB de 270, mergea cu 50km/ora,cu motorul meu de 10cp(am mers in paralel cu un skijet la viteza asta),dar l-am vandut pentru ca aveam nevoie de o barca mai mare.
Un videoclip cu RIB-ul http://s1121.beta.photobucket.com/user/ovidiuioan83/media/Picture006-1.mp4.html
   

Mihaif99


ovidiu66