brigada Constanta

Creat de cristiantutuianu, August 23, 2013, 11:31:30 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cristiantutuianu

Nu e chiar usor(ori nu stiu eu ) din 643 de membri sa gasesc  membri din Constanta.Daca exista o brigada capcompas in Constanta vreau si eu sa intru in brigada.
Daca nu e brigada hai , o ridicam pe picioare ?

cristiantutuianu

Cred ca ar fi ok sa ajungem la nivelul la care e Galati
De la Vali citire :

Iar despre comunitati locale capcompas, noi la Galati suntem o brigada serioasa, si ne sprijinim reciproc cu mult dinainte de a aparea vreun forum de barcagii ;).

eu zic sa urmam calea asta si nu cred ca are cineva ceva de pierdut 8)

pelicanul

Da -mi un mesaj cu telefonul tau si poate ne intilnim la o iesire, acum, pina nu se termina vara!  8)

acig

Salut,
Subscriu si sunt in limita timpului si a posibilitatilor dispus sa formam aceasta ,,brigada"
Am o barca de paescuit tip ORCA in portul TOMIS.
Cu stima
Gica
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

s/y Lindor

subscriu si eu, acum plec in voiaj dar la primavara oricine e binevenit pe lindor la mangalia,  :)

Cristy

O idee buna!
Ma bag si eu! cu toate ca tin barca la Tulcea.
Ceva detalii?

Captan

Ma inscriu si eu.Abia am venit din voiaj si m-am bucurat cand am avazut "brigadieri de Constanta" Am mai incercat in trecut dar nu sa legat. Poate acum. Cu stima, va astept.

acig

Incepe sa se lege; hai sa ,,subscriem"pana ne adunam cativa;oricum vine iarna;
Sa il asteptam si pe initiator sa se exprime,nu?
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

cristiantutuianu

Sunt placut surprins (am lipsit cateva zile ,lipsa de semnal) multumesc acig pentru ca asteptai si parerea initiatorului

Am aparut  si astept sa  stabilim o data ,un loc unde sa ne vedem sa vorbim
Astept


cristiantutuianu

Am ajuns in fata unui PC si am posibilitatea sa citesc mult mai bine postarile de pe forum.Salut pe toti subscrisii
pelicanul
acig
s/y Lindor
Cristy
Captan
Va rog sa imi transmiteti in ce zi din saptamana va convine sa "o punem "de o intalnire "LIVE".
(In perioada 14 - 20 Octombrie 2013 am o sala de "conferinte" libera unde dau eu cu sapa)
acig barca mea ........B5 de la CIRUSBOATS sa transformat in confort  pe timpul ierni ,centrala termica  >:( gaze >:(calorifere >:(  Cand am zis sa merg sa dau un avans sa iau barca a aparut oferta cu gaze pe scara si sansa de a scapa de radet  asta e .Cica tot raul e spre bine  Am dat de o "varianta "pentru o barca , capitolul asta e cu ...va urma

acig

#10
Salut Cristian;
Toate la timpul lor,nu?
Pana una alta esti invitatul meu la un pescuit de guvid(savrid,etc-ca tot nu prea este)
Intrucat nepoata pe data de 13 implineste 6 ani si suntem mobilizati undeva pe la Fundata,ma declar disponibil in orice
dupa-amiaza incepand cu 15.10.
Cu respect,
Gica
tel. 0745582610
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Captan

0722466528. Bogdan. Pana pe 20 oct sunt disponibil,apoi plec putin din oras.

cristiantutuianu

#12
In urma discutilor telefonice cu s/y Lindor ,acig ,Captan si pelicanul intalnirea o sa aibe loc pe data de 16 Octombrie 2013 Ora 17.00 (Cristy ...........da un semn )
In sediul Muzeul Militar National 'Regele Ferdinand' filiala Constanta (Constanţa)   

http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.149901&lon=28.622948&z=20&m=b

Daca sunt si alti doritori sa participe la intalnire portile sunt deschise (pentru toti nu doar Constanta)
Nr de contact 0744xxxxxx
Va rog sa confirmati prezenta pe forum sau la telefon
Va multumesc

pelicanul

Eu vin aproape sigur. De mult vroiam sa vad muzeul militar si n -am avut niciodata timp. :)

cristiantutuianu

Foarte bine .
Sigur cu mare placere,  vizitam si Muzeul daca se doreste.