Evinrude E-tec 30 - 40 - 50 CP

Creat de valyxman, Martie 26, 2018, 02:40:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marian giurea

multumesc marius cred ca saptamana asta ma duc la euronautica sa-l comand,stii cumva daca trebuie montat pe barca de ei,sau poate fii montat in regie proprie fara ca asta sa afecteze condtiile garantiei?

mariusm piesenoi111

Daca ai barca aici e ideal să îl monteze ei.
Nu îți afectează garanția dacă îl montezi tu.
Spor

marian giurea

multumesc pt pareri,m-am hotarat,saptamana asta o sa comand un e30dpsl la ei si o sa-l montez tot acolo

mariusm piesenoi111

Salutare Marian
Pana la urma ai luat ETEC?
Multumesc

marian giurea

salutare
Da,l-am luat sunt f multumit de el si daca anul asta lucrurile merg asa cum as vrea eu,poate reusesc sa-l montez pe o an 5.1
am vorbit deja cu vali,dar mai e nevoie si de acordul celorlalti membri ai familiei si de alinierea planetelor ,etc.

mariusm piesenoi111

Super....pai sa dea Domnul sa iti iasa
Dupa multe frământări cred că am sa rămân și eu la ETEC ca prea l-am iubit pe anteriorul.....
Sa vedem la târg in weekend daca fac ceva reductii 😂💪🐟

marian giurea

multumesc
eu l-am luat anul trecut de la euronautica cu 4000 e (tva inclus) etec 30dpsl comanda la distanta cu turometru si indicator trim incluse in pachet
a fost cel mai bun pret de pe piata la momentul respectiv
mai vedem ce oferte apar si anul asta


mariusm piesenoi111

De data asta țintesc 90CP ....
Chiar: ai prins 10 ani de garanție?

marian giurea

euronautica asa zice,ca am 10 ani garantie,cu respectarea conditiilor din certificat,revizii facute la dealer,montat motorul tot la ei,etc
daca vand un produs cu o astfel de garantie,ei se bazeaza pe o calitate pe masura,cred.

Alex1958

M-am uitat si eu dupa un motor Evinrude E-TEC.
La puterea pe care o estimez as salva cam 100 kg numai din greutatea motorului fata de ceea ce am acum (135 CP).
Vad ca are multi fani pe forum si am vrut sa-mi fac o idee.
Mai intai as vrea sa calculez ce consum as avea daca m-as deplasa cu aceiesi viteza, sa zicem 40 km/h.
Acum cu barca avand cam 1325 kg cu totul, merg cu 3900 rpm si consum cam 20 l/h.
Daca usurez barca cu 100 kg cu un E-TEC de 115 CP ar trebui sa merg tot acolo- cf unor matrice de calcul pe care le am. Ajung la cca 22 l/h + 1 leu de la ulei.
Nu prea merita.


mariusm piesenoi111

Depinde de turația cu care mergi....fostul meu ETEC consuma mai puțin decât un 4T și cuplul rupea tot...
Nu sunt super super hotărâț pe ETEC ....dar îmi e frică sa iau un Suzuki nou pt ca se pare ca sunt cele mai căutate la magazinul de noapte
ETEC se pare că nu interesează pe nimeni...pt simplul motiv că si TVA comanda un șurub la BRP trebuie sa fii dealer BRP sau proprietarul înregistrat
As lua Suzy de frica benzinei dar...asta este

dorely

Pacat ca Suzi de 90 nu mai e de vanzare :) :) :)

mariusm piesenoi111

Hmmmm....nu știu ce sa zic....
Rămân fan good old Evinrude ( până una alta Ole Evinrude a inventat moristile de barca) .....
Si am ales: va fi un ETEC de 90 CP..... pe bune
Si surpriza mare azi la Salon : garanție 10 ani!!!
Asa ceva? 😂😂😂