Velier - achizitie in viitorul apropiat

Creat de Dbr, Iulie 09, 2014, 07:56:36 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dbr

Salutare,
Am luat din NL , mai mult in gluma, un Nautivela 420, in stare impecabila, full dotat.Peridoc reglabil Heinemann,vele, accesorii,etc.  Are chiar si motor de manevra Evinrude de 4 cp.Nu am avut posibilitatea de transport a unui velier mai mare.Deocamdata cred ca imi voi satisface poftele pana la primavara.
Aici un clip cu un Nautivela 420:
2013 Oct 20 sailing 420 Nautivela Lac Leman
Stima tuturor.

pelicanul

Excelent! Chiar daca e mai mult in gluma, cred ca o sa va placa mult barca asta. E distractie maxima la iesirea pe apa! Viteza, adrenalina si sport. Am avut un 470 si citeodata ma apuca nostalgia si regretele ca l-am dat. Da' nu mergea cu doua barci, n-aveam aprobare de la forurile superioare! :)

Mai sint citeva iole aproape identice pe forum(-uri), poate la vara punem de o regata!

ionitzady

sper sa am norocul ca macar o data-n viata sa ma dau si eu cu o vela , Bv Bogdane super jucarie

Dbr

Multumesc tuturor,
In urma unor discutii mai realiste cu asociatul, am constientizat oricum ca e binevenit acest obiect ca si incepatori. Iar principiul,, nu stim dar invatam'' cred ca va functiona si la noi. Am tinut cont si de sfatul unui profesionist in domeniu care ne-a sfatuit sa incepem cu ceva de dimensiuni mici. Sper cat de curand sa il dam pe apa.
Ma bucur ca barca este full dotata, cu toate cele de trebuinta navigatiei, si spun asta pentru ca proprietarul, persoana fizica, o pregatise pentru fii-su( 15 ani) , care nu a mers decat o data cu ea si s-a linistit. Deh,generatia noua, traita in lumea virtuala si nu cea reala, apropiata de natura.
Taica-su a vopsit-o, vele noi, veste de salvare, motor foarte mic si usor ce merge ceas, totul in stare perfecta, se vedea ca a pus pasiune ca de la tata la fiu.
Eu personal sunt f multumit de achizitie.
Stima tuturor.

Dbr

Va salut,
Nautivela mea a plecat de la mine catre al pasionat al apelor. Astept cu nerabdare sa intre si el in acesta comunitate de oameni deosebiti.
Eu personal sunt multumit ca a ajuns pe maini bune si sper sa ne vedem sanatosi pe ape.
Stima tuturor.