Pareri Barca

Creat de radu_t, Septembrie 21, 2015, 07:27:01 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

radu_t

Salutari...Un amic doreste sa cumpere barca din link-ul urmator...prin urmare doresc sa ascult pareri de la voi cei care stiti mai bine ca noi...
Barca va fi folosita prin Delta si Clisura Dunarii de 3-4 ori pe an...maxim ...
Motorizare un Mercury 25hp..4 timpi ...model 2005
Ce ziceti merge pentru pescuit in general la rapitori...dar cel mai important ..daca sau nu ..este sigura utilizarea ei pe Dunare/Delta..
Multumesc!
Daca se doreste am si poze suplimentare.

http://www.probarca.ro/anunt/71336/101/1/101/Vand-barca-tecnofiber-ts440-.htm

BRP

Modelul de barca e bun,are V-ul mic, si se preteaza si la ape putin adanci si este si o barca stabila, care gliseaza f repede si usor.
Este un compromis bun.
In ceea ce priveste motorizarea, ar trebui sa faci o proba cu un motor similar si sa vezi daca iti place.
Personal eu cred ca 25 hp ar fi satisfacator daca nu incarci barca (max 2 pers bagaje f.putine).
Daca vrei mai mult de atat orienteaza-te spre un 40 hp.
Sa stii ca vanzatorul e un tip serios si cumsecade.

radu_t

Mersi fain de info...motorul este cumparat deja de 2 saptamanii...ala va fi pe barca...oricum persoana care o va detine ...nu prea pescuieste mult...e mai mult un moft....detine o barca data de mine...dar e prea mica...un SilentCraft de 3.6m care este mult prea mic si instabil...
Multumesc frumos de raspunsul prompt.

Sosoktm

eu as zice ca va merge bine cu 25 chiar si ceva mai incarcata. Pentru rapitori insa e buna doar pt maxim 2 pescari. Nu are cea mai buna forma pt val, dar cu grija si o pompa de santina e ok :)

radu_t

Eu am barca de 5.5m sau 5 nu mai retin...am fost in 3 la pescuit (stationar si spinn) si apoi am zis...cine vrea la pescuit sa isi cumpere barca...mai mult de 2 in barca nu ...da o pompa de santina obligatoriu...sa vedem ce o fi...poate o cumpara asta.