probleme trim suzuki 15 HP

Creat de capitanu, Ianuarie 28, 2014, 11:41:06 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

capitanu

Dragii capitanului,

am si eu o problema cu motorul, fost de pe Ada-Kaleh, (prietenii o cunosc) si am nevoie de un mic ajutor, Problema sta in felul urmator, la un moment dat am pierdut arcurile de la trim care tin siguranta sa se ridice sau nu motorul, Acestea banuiesc eu ca s-au rupt pe rand,(fara sa pot vedea cum erau montate), Am cumparat alte doua originale si le-am montat cum a dictat logica de la fata locului, Efectul a fost ca s-au rupt imediat la prima utilizare, ceea ce m-a facut sa banuiesc monaj gresit, Rugamintea este daca cineva imi poate transmite cateva poze elocvente de la un motor care are arcurile montate de fabricant ca sa incerc inca o data inlocuirea lor, Motorul este Suzuki DF 15 L an de fabricatie 2009 (merge si de an apropiat), sau alte sfaturi/ajutoare, Betegeala este ca nu putem folosi mersul inapoi/recte frana, la capacitate maxima, Va multumeste Capitanul si echipa de langa,

Vali

Salut Razvan, cel mai bine iei legatura cu unul din baietii care se ocupa de motoare outboard si le stie in amanunt. De exemplu, colegul Cristi care l-a insotit pe Dan cand acesta si-a luat Yamaha de 2,5.
Cristi se pricepe bine, i-au trecut multe motoare prin maini, si posibil sa aiba si acum vreun Suzuki asemanator. Daca esti de acord, vorbesc cu el si va fac legatura.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

capitanu

De accord, insa momentan exista cateva probleme care m-au tras pe linie moarta, indata ce gasesc putin timp dezbatem privat la telefon, Pana atunci daca are cine va pozele necesare, le astept inca, Multumesc Vali pentru sprijin,