grund epoxidic bicomponent 302 + intaritor

Creat de weasel, Mai 12, 2014, 12:23:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

weasel

Salut,

Stie cineva de unde pot cumpara grund epoxidic bicomponent 302 si intaritor in canditate mica 5-6 Kg?
Chimtitan comercializeaza astfel de grund insa la butoaie:(  Sau daca imi poate recomanda cineva o alta varianta de grund naval pentru o ambarcatiune din metal si care sa reziste  pe opera vie 4-5 ani?

cristiantutuianu

#1
salut weasel
Doar 302 ?
Poate asta :  http://www.kober.ro/pdf/fise-tehnice/FT.G%203200S-Grund-epomid.pdf  ..te ajuta

Si aici au http://www.proidea.ro/chimtitan-srl-228801/email-epoxidic-bicomponent-chimtitan-202-346527/a_43_d_23_1314095630418_chimtitan_tucan_email_seria_302.pdf ce cauti tu in partea de jos a pagini specifica si ambalajul
citat:
"AMBALARE: Grund epoxidic seria 302 - 20 kg; |nt`ritor seria 302 - 4 kg
Grund epoxidic cu zinc seria 302 - comp. 1- 36 kg, comp. 2 - 4 kg
Email epoxidic seria 302 - 16 kg; |nt`ritor seria 302 - 4 kg
Diluant seria 302 - 4 kg, 20 kg"

Vali

Salut, eu am folosit cu succes primerul epoxidic de la Romtehnochim (emex.ro). Cantitatea e de 4 kg rasina + 600 g intaritor, aplicarea poate fi la pistol sau trafalet, iar prelucrarea dupa polimerizare e facila - un smirghel de apa de 200 e suficient.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

weasel


Multumesc mult de informatii.

Cei de la emex au vreun distribuitor in Galati?  am intrat pe site-ul lor si am gasit doua tipuri de grund : cel epoxidic si un grund poliuretanic . Cel de-al doilea avea trecut la specificatii rezistenta mare la apa. Le-am dat astazi un email, pentru ca la telefon nu raspunde nimeni, sper sa ma lamureasca.
Grunduri am mai gasit, dar cum am spus problema mea e ca nu am nevoie decat de o canditate mica pt 10m2 in doua straturi , daca as gasi la ambalaj de 4 Kg e perfect.

radasous

Salut,
weasel, ti-am dat mesaj privat cu o persoana de contact de la emex. Eu am luat in septembrie grund epoxidic anticoroziv (pentru masina) direct de la ei, licreaza si cantitati mici. Sa nu uiti sa ceri si diluant. Atentie, nu este cu zinc, ca 302-ul.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Lacramioara

Buna ziua,

   Va recomand grund epoxidic Hempel light Primer 45551
suprafata teoretica de acoperire 5mp /litru. ambalaj  0.750ml sau 2.25 l , are intaritor inclus  in pret.
Poate fi folosit pe metal dar nu pe aluminiu . Nu este strat de final ci  doar baza pentru o alta vopsea.
Produsul se gaseste in Galati , pe stoc.

Cu stima,
Lacramioara

CHROTEX

Buna ziua,
Va putem oferi NOVEPOX PRIMER 951, grund epoxi 2k ptr metal la ambalaje de 1,25 Kg (componenta A=1kg si componenta B=0,25kg) la pretul de 31,1 ron fara TVA.
Ptr detalii va rog nu ezitati in a ne contacta.
sorin.chrotex@gmail.com
www.chrotex.com

modi

#7
Colegu' , no offence , dar indiferent cat de tentanta este oferta ..... personal nu ma incanta .

1 - ar fi mai mult decat bine venita pe-aici o oferta cu referire la lemn ( putini fac barje sau petroliere pe-aici )
2 - cu nimic nu ma ajuta o oferta la doar un grund atata vreme cat acesta va trebui acoperit cu vopsea . De-aici se nasc alte doua complicatii : a ) n-am nicio garantie de ordin tehnic ca orice vopsea ar adera cum trebuie pe grundul respectiv , - b ) kilometri facuti dupa ambele prin oras ma determina fara echivoc sa-mi iau ca target UN SINGUR comerciant/producator care sa mi le ofere pe ambele .

Insist , no hard feelings , dar m-as apleca mai mult decat bucuros si interesat catre o oferta ce face referire la un kit complet : Grund , vopsea , intaritor , diluant , etc ........ 

Vali

Daca e epoxidic, merge si pe lemn sau fibra. Sa nu confundam totusi primerul cu rasina epoxy. Primerul e mult mai fluid, se aplica de obicei la pistol. Dupa finisare, se acopera excelent cu vopsea poliuretanica de calitate. Pretul Chrotex e bun, mai trebuie facuta o proba practica de aplicare si finisare a suprafetei. Care se aboneaza :)?
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

CHROTEX

Buna ziua din nou,
Imi cer scuze, nu am fost suficient de clar.
Grundurile 2k epoxi pe care le producem au 2 destinatii
1-NOVEPOX PRIMER 951 (de culoare rosu caramiziu) ptr suprafete de metal
2-NOVEPOX PRIMER 960 (de culoare alba) ptr suprafete de lemn, fibra, beton

Ca si strat final va recomandam vopseaua polieuretanica 2k BOATLAC (4 nuante, Alb, Albastru deschis, Albastru inchis, Rosu).
Daca doriti detalii legate de pret sau documentatie (TDS, MSDS etc) va rog nu ezitati in a ma contacta pe email.
Cu stima
sorin.chrotex@gmail.com
www.chrotex.com

CHROTEX

Citat din: modi din Iulie 07, 2014, 11:26:11 AM
Colegu' , no offence , dar indiferent cat de tentanta este oferta ..... personal nu ma incanta .

1 - ar fi mai mult decat bine venita pe-aici o oferta cu referire la lemn ( putini fac barje sau petroliere pe-aici )
2 - cu nimic nu ma ajuta o oferta la doar un grund atata vreme cat acesta va trebui acoperit cu vopsea . De-aici se nasc alte doua complicatii : a ) n-am nicio garantie de ordin tehnic ca orice vopsea ar adera cum trebuie pe grundul respectiv , - b ) kilometri facuti dupa ambele prin oras ma determina fara echivoc sa-mi iau ca target UN SINGUR comerciant/producator care sa mi le ofere pe ambele .

Insist , no hard feelings , dar m-as apleca mai mult decat bucuros si interesat catre o oferta ce face referire la un kit complet : Grund , vopsea , intaritor , diluant , etc ........
Buna ziua din nou,
Imi cer scuze, nu am fost suficient de clar.
Grundurile 2k epoxi pe care le producem au 2 destinatii
1-NOVEPOX PRIMER 951 (de culoare rosu caramiziu) ptr suprafete de metal
2-NOVEPOX PRIMER 960 (de culoare alba) ptr suprafete de lemn, fibra, beton

Ca si strat final va recomandam vopseaua polieuretanica 2k BOATLAC (4 nuante, Alb, Albastru deschis, Albastru inchis, Rosu).
Daca doriti detalii legate de pret sau documentatie (TDS, MSDS etc) va rog nu ezitati in a ma contacta pe email.
Cu stima
sorin.chrotex@gmail.com
www.chrotex.com

modi

Ok ! Nicio problema !

Intamplarea face sa am doua barci in lucru . Ambele executate in sticth&glue . Sunt interesat de niscaiva mostre ( evident , platite ) cu care sa fac un simulacru de acoperire .
Stitch&glue presupune ca vopseaua respectiva sa-mi adere impecabil pe pelicula de rasina epoxy .
Cum procedam ?
Multumesc !

CHROTEX

Buna ziua,
va rog sa ma contactati
0731347145.
Sorin Amelian