voal fibra de sticla 110gr/mp

Creat de mariusf, Iulie 18, 2014, 05:00:59 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariusf

Daca isi construieste vreunul din voi o ultrausoara ceva, acum, as vrea sa-l sponsorizez cu fibra de sticla.
materialul este de 110 gr/mp, importat de la havel compozite. Mie mi-a placut foarte mult sa lucrez cu ei desi sunt scumpi si ma incarcam si cu transportul.
Am spus sponsorizare deci platiti doar transportul. Eu vreau doar poze cu lucrarea postate aici sa vedem si noi :)

modi

Sa traiesti !!!

Po' sa indraznesc eu la fo 20 de ml. de fibra ?
Deja , incet-incet , imi strang materiale pentru First Lady a mea ......

Ieri mi-a venit placajul ........

dany

Meriti cu prisosinta atentia colegului!De apreciat gestul ;).Modi draga,ce fel de placaj vrei sa folosesti si de unde?

modi

Citat din: dany din Iulie 18, 2014, 05:57:39 PM
Meriti cu prisosinta atentia colegului!De apreciat gestul ;).Modi draga,ce fel de placaj vrei sa folosesti si de unde?

Dany , eram, tentat sa folosesc Okoume . Insa mi-a venit o "pleasca" de placaje ..... care de fapt nu sunt produsul in sine . Ci "capace" laterale de balot . Au 2500 x 500 x 8 mm . M-au costat "colosala" suma de 10 ron pe bucata !

Nu stiu ce material este , insa-i mult mai dur decat Okoumele . Nu-mi fac probleme asupra rezistentei sale la umiditate atata vreme cat barca va sta la apa doar atat timp cat pescuiesc .

dany

Si in felul asta ai inceput cu dreptul.Ai facut economie de ceva banuti!!!

modi

Ohooooo , "la greu" !

Un Okoume ( de 6 , nu de 8 ) e 180 roni !
Placa intreaga , e adevarat . 2500 x 1250 .
Astea sunt exact ce am nevoie . Nicio lama din proiect nu depaseste 500 mm .

Am 6 placaje din 8 necesare , mai trebuieste sa ma orientez din ce fac oglinda , ..... fibra , nah , poate ma fericeste colegu' Marius , ..... si mai am sa ma "orientez" dupa rasina .
Asta pentru structura de baza . Cheala ! Restl sunt chitibusuri . Fac eu cumva si ma "lipesc" de ele .......

Evident , va tin la curent !  ;)

mariusf

esti al doilea :) ma uit sa vad cat am in total si-ti spun, numai nu ma pune acum sa-l masor acum ca abia m-am coborat din pod si-s plin de praf si alte alea...am un sul sigilat dar nu mai stiu cat are.....Am mai gasit si un sul de material special, asemanator cu matul dar mult mult superior...e ca o pasla perforata...de 240gr/m....ma rog, am uitat cum se numeste......
Concluzia este ca ma apuc sa masor maine ok?

modi

Citat din: mariusf din Iulie 18, 2014, 06:30:44 PM
esti al doilea :) ma uit sa vad cat am in total si-ti spun, numai nu ma pune acum sa-l masor acum ca abia m-am coborat din pod si-s plin de praf si alte alea...am un sul sigilat dar nu mai stiu cat are.....Am mai gasit si un sul de material special, asemanator cu matul dar mult mult superior...e ca o pasla perforata...de 240gr/m....ma rog, am uitat cum se numeste......
Concluzia este ca ma apuc sa masor maine ok?

Nu te grabi , dar cu siguranta masoara !!!

Pasla aia perforata este un material de saturatie . Imbibata cu rasina rezulta un perete extrem de dur . Il gasesti pe piata in mai multe variante de grosime . Valy iti poate spune mai mult . Stiu sigur ca lucreaza cu el .

Referitor la fibra , nu o expedia . Agic din Constanta este dispus sa va intalniti si sa i-o dai lui . Saptamana viitoare oricum ajunge in Bucuresti iar eu trebuie sa-i dau lui niste faina de lemn . Asadar .... e oabla treaba . Iti dau prin MP numarul lui .

App , sa-mi spui daca ai nevoie de faina de lemn . Iti pot obtine din abundenta !

mariusf

ok, probabil maine ma apuc de masurat, vad ca am deja pm-ul :)

mariusf

am folosit numarul trimis si maine ma vad cu prietenul tau......norocosule, felicitari si spor la lucru :)

modi

#10
Citat din: mariusf din Iulie 18, 2014, 07:23:05 PM
am folosit numarul trimis si maine ma vad cu prietenul tau......norocosule, felicitari si spor la lucru :)

Salutari si multumiri , mare boier !  ;)
Plus la karma !

Si nu uita , da trambita cand ti-o trebui ceva ..... Poate te pot eu ajuta !

....................................

Si uite cum , prin intermediul lui nea Gica , te cunosti cu brigada Constanta ! Sa mor io de nu sunteti numa' unu' si-unu' ! Alesi pe spranceana si dupa suflete ! 

Nea Gica , ne vedem la Bucuresti , nenicule ! Pana ajungi iti procur faina . Ce-am avut ..... am dat-o toata . Dar stai linistit , face baiatu' rost de alta !

mariusf

ei......cum ar zice un militian din Piatra Neamt: Cheiz Clous!
threat-ul poate fi inchis :)