Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 13 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Intersect

Iti stiu barca ca o ai langa e mea,nu stiu daca se merita sa o tragi pan la Tulcea noi venimi cu ele pe Dunare ca este mai convenabil si mai frumos,eu am la fel 50 cp 4 timpi.Dar tu parca aveai 60 cp  :P.
Ne gasim si vorbim si iti explicam costurile pe care le ai daca o tragi.
In Delta gasesti peco nu depasesti 30 litri pe zi si astia 30 litri daca alergi in juma de Delta ceea ce nu o sa se intample mie imi ajungea 30 litri vreo 3 zile.
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

Da ...60 eee  dar diferente nu sunt prea mari ...aproape deloc ...Super tare comsumul spus de tine..30 de litri caca maca . OK ...cand ajungi la ponton...poate sambata ori vineri dupa masa??


Intersect

Suna ma 0740334470,eu trec maine pe la ponton ca sa spăl barca,După masă sa fie mai cald poate ne vedem si vorbim exact.
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

Da da da...............te sun si ne vedem..pe la 2 termin treaba pe la birou dupa care practic sunt liber..si eu vreau sa fac curat in barca.

Intersect

Born to fish,forced to work!!!

Vali

Daca ma primiti, as veni si eu sa mai povestim :). Stiu si sa fac curat in barca ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Intersect

Cum să nu ne auzim la un tel si ne organizăm....Dupa ora 13.
Born to fish,forced to work!!!

Gabytzu

Salutare,

Daca ma primiti vin si eu cu barca mea. De la mahmudia dau barca la apa .


Multumesc

Catalin

Da, da, da ...sa viii..sa fim mai multi ...sa povestim...sa impartasim...sa invatam unii de la altii cate ceva..ori reglam, schimbam...julim cate ceva. Noi deja suntem 3 echipaje de Galati.

Gabytzu


republicii

#100
Salutare tuturor! In speranta ca spiritele rele ne-au abandonat as indrazni sa REpropun sa ne intanim intr-o tura si eventual mini sejur in Delta de nord cu speranta ca si Pupezica va mai vrea sa ne fie oarecum ghid ,sa incercam sa facem un grup compact si fiecare sa propuna varianta sa si cele mai multe propuneri asemanatoare sa fie castigatoare.Adica :loc intalnire,loc popas(cort,barca,pensiune etc)traseu gen circuit cu popas de alimentare combustibil si d`ale gurii,sau popas si in fiecare zi traseu cu reintoarcere seara la baza.
Eu incep inscrierea dar daca altcineva se pricepe mai bine la negocieri si propuneri (ceva gen fanion cap compas )?
1.Republicii- doua persoane,barca as prefera sa o dau la apa la Baltenii de sus (loc foarte bun si parcare masina 5 lei/zi) daca se pleaca din Tulcea ok,eventual vin cu o zi inainte deoarece nu pot ajunge foarte devreme (distanta 500km) ca si data este ok pentru mine si 2-6 oct dar si urmatorul.
Multumesc pentru atentie si sper sa ne vedem in Delta.
2.Catalin-doua persoane dormit la pensiune intalnire unde se stabileste!
3.intersect-persoane? intalnire unde se stabileste ok
4.Gabytzu- 2 persoane

Catalin

2-6 cred ca e cel mai potrivit.....inca e destul de cald incat sa nu injuram pe balta....dupa prognoza vad ca se cam raceste in ritm alert.

republicii

Citat din: Catalin din Septembrie 20, 2014, 06:17:31 PM
2-6 cred ca e cel mai potrivit.....inca e destul de cald incat sa nu injuram pe balta....dupa prognoza vad ca se cam raceste in ritm alert.
Salut! Asta inseamna sa te trec pe lista? Daca da propuneri te rog numar de persoane etc. sa facem ceva profesional ;D

Catalin

Da eu si intersect suntem clar pe teava. Noi venim pe apa de la Galati...si ne intalnim unde se hoataraste. Nu stiu cu cine si cati sunt in barca lui intersect dar eu vin cu un prieten. Daca se stabileste dormeala pe la pensiuni cred ca minim 4 locuri avem nevoie. Oricum iau si cort cu mine...dar saptamana  viitoare stim exact exact cine ce si cum.

republicii

Citat din: republicii din Septembrie 20, 2014, 03:33:12 PM
Salutare tuturor! In speranta ca spiritele rele ne-au abandonat as indrazni sa REpropun sa ne intanim intr-o tura si eventual mini sejur in Delta de nord cu speranta ca si Pupezica va mai vrea sa ne fie oarecum ghid ,sa incercam sa facem un grup compact si fiecare sa propuna varianta sa si cele mai multe propuneri asemanatoare sa fie castigatoare.Adica :loc intalnire,loc popas(cort,barca,pensiune etc)traseu gen circuit cu popas de alimentare combustibil si d`ale gurii,sau popas si in fiecare zi traseu cu reintoarcere seara la baza.
Eu incep inscrierea dar daca altcineva se pricepe mai bine la negocieri si propuneri (ceva gen fanion cap compas )?
1.Republicii- doua persoane,barca as prefera sa o dau la apa la Baltenii de sus (loc foarte bun si parcare masina 5 lei/zi) daca se pleaca din Tulcea ok,eventual vin cu o zi inainte deoarece nu pot ajunge foarte devreme (distanta 500km) ca si data este ok pentru mine si 2-6 oct dar si urmatorul.
Multumesc pentru atentie si sper sa ne vedem in Delta.
2.Catalin-doua persoane dormit la pensiune intalnire unde se stabileste!
3.intersect-persoane? intalnire unde se stabileste ok
ok se infiripeaza o GASCA sa ne fie de bine V-am trecut in lista.