Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

republicii

Sigur suntem aici duminică te asteptam Cibi

iulian_cioclin

Cum este Dunarea la mila 23? Este tulbure rau?

republicii

Nu este prea rau tulbure ,si se prinde caras si ciortan.

republicii


Nakasone

Sa va bucurati  la maxim ! Pana la urma , daca dragoste nu e, nimic nu e ! Orice fel de scuze, nu-si au rostul. Bravo voua !
carpe diem

Catalin

Este si stiuca..ciortan..si somn am vazut....dar la altii.Noi asa de ...culoare am vazut cativa.

Catalin


republicii


republicii

Astăzi a avut loc intâlnire de gradul lll la Mila 23 membrilor Cap Compas deja acolo li s—au alăturat si Pupezica si Cibi si am făcut impreuna o tură pe cinste.

Gabytzu

Va invidiez, dar  nu am mai putut ramane :(((

Ciby

Citat din: republicii din Octombrie 05, 2014, 07:45:50 PM
Astăzi a avut loc intâlnire de gradul lll la Mila 23 membrilor Cap Compas deja acolo li s—au alăturat si Pupezica si Cibi si am făcut impreuna o tură pe cinste.


Asta demonstreaza ca celebra maxima "Daca peste nu e, nimic nu e!" nu se aplica in cazul Capcompas-istilor. Se descurca ei cumva!

Florio

Citat din: Ciby din Octombrie 06, 2014, 05:26:47 PM
Citat din: republicii din Octombrie 05, 2014, 07:45:50 PM
Astăzi a avut loc intâlnire de gradul lll la Mila 23 membrilor Cap Compas deja acolo li s—au alăturat si Pupezica si Cibi si am făcut impreuna o tură pe cinste.


Asta demonstreaza ca celebra maxima "Daca peste nu e, nimic nu e!" nu se aplica in cazul Capcompas-istilor. Se descurca ei cumva!

Bravo baieti ! Ma bucur ca v-ati intalnit, ca era prima conditie sa puneti de o veselie :) .

Cu privire la peste, nu-i bai. Am fost si eu in acelasi timp cu voi, pe Dunare. Stat la ancora pe ape mari, planuri mari de pescuit, cu program de gatit peste.
Am aplicat metoda pe care zic eu sa o consacram:

"Prindem peste? Mancam ! 
Nu prindem peste? Bem ! "  :)

Finalul iesirii mele a dat gata o sticla de tzuiculita preparata "coapta" si o alta de vin vechi rrrosu ca intrarea in infern.
Una peste alta, a fost infernal :)

Catalin

Turele ca turele...oamenii faini si de caracter...a fost inceputul intalnirilor...  a celor de pe cap compas. Vreau abtibild si eu pt barcaaa meaa..cine face ?? platesc bine. Multumesc participantilor la intrunire pt momentele frumoase pt hazul si glumele facute... pentru turele executate...pt  tot si toate. Va astept dragilor oricand la Galati pentru o plimbare in insula mare a Brailei. Sper ca AdiIonita ne va duce asa cum stie el mai bine peste tot unde se poate.

Catalin


Vali

Nu stiu daca erai prin zona cand am discutat  la telefon cu Ciby si Pupezica, daca da, atunci stii deja motivul pentru care am lipsit la apel :). Nu conteaza, n-au intrat zilele in sac, si in plus nu a fost inceputul intalnirilor. Prima tura in brigada a forumistilor capcompas la care am participat a fost Septemberfest-ul de acum 2 ani, cu Tudor, Mihaif99, Florio, Capitanu' si Stefan-Eos. Anul trecut in toamna eram in Balta Mica a Brailei, sa vedem anul asta cum ma sincronizez cu gashca lui Capitanu' ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau