Smartcraft

Creat de Intersect, Octombrie 25, 2014, 11:48:59 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Intersect

 Salut Catalin,ai pe barca instalat Smartcraft? Unde l-ai instalat?
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

Eu am instalat ceasurile ...nu e mare lucru. Dacă ai cablurile și habul nu faci altceva decate sa le conectezi la mufa de pe motor. Cu setarile eu nu am reușit în totalitate..dar în iarna asta le aprofundez și ...dacă nu mă descurc văd la cine apelez. Florin ori cei de la Brăila. Mai am 2 cabluri pentru smartcraft de 6 și de 9 metri ..când am cumpărat ..am cumpărat mai multe ca nu știam exact câte o sa trebuiască.

Intersect

Citat din: Catalin din Octombrie 26, 2014, 10:51:59 PM
Eu am instalat ceasurile ...nu e mare lucru. Dacă ai cablurile și habul nu faci altceva decate sa le conectezi la mufa de pe motor. Cu setarile eu nu am reușit în totalitate..dar în iarna asta le aprofundez și ...dacă nu mă descurc văd la cine apelez. Florin ori cei de la Brăila. Mai am 2 cabluri pentru smartcraft de 6 și de 9 metri ..când am cumpărat ..am cumpărat mai multe ca nu știam exact câte o sa trebuiască.

   Nu am nimic vreau sa imi fac comanda cat de curand,nu stiu daca motorul suporta smartcraft...
S vad unde ma interesez...

Poate trebuie mutate raspunsurile in alta sectiune sa mai aprofundam.
Born to fish,forced to work!!!

Dragos

Salut!Sunt si eu interesat de sistem. De unde l ai cumparat si cat costa?

Intersect

Salut! Sunt mai multe tipuri de Smartcraft depinde de puterea motorului.Eu am vorbit azi la Mercury si le-am dat seria motorului au promis ca in timpul zilei o sa ma sune cu oferta de pret ceea ce nu sa intamplat.
Personal o sa il comand din state cand o sa stiu exact ce model mi se potriveste.
Preturile variaza intre 130 si 350 usd.
Born to fish,forced to work!!!

Dragos

K. Multumesc pt raspuns

Intersect

Diferite monitoare,Vessel View poate monitoriza pana la 4 motoare simultan.
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

#7
A doua foto....asa am eu numai ca ele functioneaza in tandem...doua ceasuri care sunt conectate din calculatorul motorului cu un cablu blueline smartcraft. Se duce cablul intr-un hub care imparte informatia la cele 2 ceasuri cu alte 2 cabluri  . Unul are viteza  si altul turatia. Dar fiecare arata o groaza de informatii. Inclusiv posibilitatea de a le folosi ca si robotul de pe masini.....reglezi  turatia in care vrei sa functioneze...presiuni ...temperaturi...viteze..consum instant si pe orele de mars ...orele de mars...multeeeeee. Important e ca motorul sa aibe toti senzorii pe care ii poate citi ansamblul de ceasuri . George..vi la mine la garaj si vezi tot ce vrei sa vezi.

Intersect

#8
Sa făcut.Catalin lasa-mi nr tau de telefon.
Born to fish,forced to work!!!