inscriptionari capace motor

Creat de coldea radu ioan, Octombrie 01, 2014, 11:21:26 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

coldea radu ioan

stie cineva unde se poate da comanda pentru siglele de pe capacul unui motor yamaha? M-i zgaraiat capacul,si in aceasta iarna l-as vopsi si nu stiu de unde sa procur siglele aplicate de pe capac.Cu mult respect!!!!

bradutzu

sigur nu vrei sa faci un motor ce trebuie inmatriculat, "neinmatriculabil" ::)?
probabil ca cea mai simpla rezolvare o gasesti la Yamaha. Culmea, nu?
Sa auzim numai de bine!

ionitzady

la o firma de comandat autocolante , la mine in Braila m-am interesat eu la o firma unde i-am aratat capacul si a zis fara probleme ca ma rezolva dar acum nu mai stiu ca era 50 ron pe ambele parti sau doar una asta nu mai stiu

coldea radu ioan

deci cei care fac autocolanta le pot face? la yamaha costa peste 100 euro,am sunat la un magazin din bucuresti de unde comandam ulei,plus curieratu.....

Sosoktm

Ciudat, am cumparat azi stikerele fata spate pentru un yamaha de 25 cai si au costat aprox 120 lei. Din pacate nu aveau decat cu 20, deci de nevoie le-am luat pe alea :)))
Nu ma astept ca fie alea de pe laterala semnificativ mai mult deoarece nu e ca si cum le iei la metru patrat.
Sursa e motodynamics (service yamaha pe centura intre otopeni si mogosoaia). Nu , nu e reclama.
La producator de autocolant nu cred sa nimereasca la fix culorile iar ptr calitate am mari  indoieli, as lua in calcul varianta asta doar daca se recolanteaza complet capacul.

coldea radu ioan

A cumparat cineva stikere de la tipul din Bucuresti care a postat pe Probarca si OLX anunturile referitoare la stikere pt orce model de motor? Pretul ar fi bun(60 lei/set) Nu stiu nimic de calitate! Poate sa-mi dea cineva detalii?

ionitzady

am vorbit eu cu baiatul si stabilisem pt un rand de colante , doar ca le-a vandut pe toate la acea vreme unei singure persoane .
  Ideea era ca acele colante proveneau din china cu asigurarea cum ca ele vor rezista cu brio in timp la apa si soare .

pilu

am luat eu de la tipul din bucuresti ,nu sunt ca originalul dar sunt peste ce poti face la firmele care taie autocolante pt reclame ..ect ,una peste alta pt banii astia sunt f ok .

coldea radu ioan

am facut comanda si eu,azi imi sosesc. ai dreptate,nu e o avere!

coldea radu ioan

sunt curios cum vor fi. ma indoiesc de calitate,la pretul asta,luand in considerare pretul de la yamaha,nu costul de a le produce tipul respectiv. nu spun nimic,dar daca nu sunt ok,cu siguranta am sa le comand la yamaha!!!

ionitzady

dar ce tati ? sunt asa ieftine la 60 ron setul ? ori i-mi da cu aerograful pe capac ? . Pai la yamaha sunt scumpe pt ca platesti firma , iar despre calitate  :-\ , am frecat mai cu simt de raspundere si s-a stricat un colant original.
   

coldea radu ioan

da ady,ai derptate,nu sunt asa ieftine,dar si asa mi se par de cacao. nu stiu cum e originalul de la yamaha,probabil ca ai dreptate. Daca nu esti pretentios,si astea sunt bune. le-am primit ieri,nu e respectata grafica de pe original,asta pot spune,voi vopsii capacul si le voi aplica,dupa aceea o sa mai scriu despre ele. Multumesc tuturor!!!!