veste de salvare automate

Creat de aditm, Decembrie 12, 2014, 09:55:19 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

aditm

  Buna seara d-lor, o rugaminte as avea, daca are cineva vesta de salvare  gonflabia automata si poate sa dea ceva informatii desprea ea mi-ar fi de mare ajutor, am vazut pe la nemti ceva modele mai ieftine si as vrea sa-mi cumpar dar nu prea am habar de ele.
  Multam de ajutor

Intersect

Salut eu am 2 veste automate,ce anume te interesează?Ale mele se declanșează la o anumita presiune a apei plus acționare manuală. Automat se declanșează în baza unui cilindru, vesta necesită service la 2 ani adică se desface și se umflă sa nu fi făcut vreun por,cilindri ii găsești de schimbat cam pe orice site de profil.
Sunt ușoare și practice.
Born to fish,forced to work!!!

aditm

  Multumesc de ajutor,eu am mai discutat cu cineva despre aceste veste si persoanele respective m-au cam lasat nedumerit prin faptul ca trebuiesc verificate la nu stiu ce perioada de timp si la noi nu stiu cine face aceasta verificare si mi sa mai spus ca unele se declanseaza si la umezeala(condens) sau daca ploua de aceea eram in dubii cu ele, pe net, pe youtube m-am uitat la filmulete cu prezentare de veste din astea dar nu par chiar asa sensibile, in plus pe ebay de unde vreau sa le cumpar(deja am actionat la doua bucati la o licitatie) imi par destul de acceptabile la pret fata de pretul de la noi unde este dublu, in plus am gasit si patroane de schimb la set ieftine.

Intersect

 Acum depinde de model ale mele au fost folosite si pe timp de ploaie,zapada si nu am avut probleme cu ele,mai ales le-am vazut in exploatare in conditii de umiditate maxima si nu am vazut nici una sa se declanseze.
Service se face la 2 ani cum ti-am spus in Romania nu stiu cine face dar trebuie sa fie vreo firma in Constanta.
In principiu asta fac le umfla si le lasa un timp sa vada daca pierd aer.
Born to fish,forced to work!!!


Intersect

Una dintre ele arată foarte bine cealaltă  este decolorata dacă le scoți la un preț bun se merită.
Urmărește licitația vezi la cât se ajunge.
Born to fish,forced to work!!!

aditm

 astea se pot cumpara cu 28 euro banul jos sau 20 euro e inceputul licitatiei care mai poate creste inca dar tot pana in 28 euro numai

Intersect

Este un preț mai mult decât decent...
Born to fish,forced to work!!!

Betto

Cunosc pe cineva, (un prieten) vaporean, are 2 buc. veste se salvare care mi-a cerut 15o RON/buc. Le-am vazut personal, eu am desigilat una dintre ele din tipla. (Eu mi-am cumparat una clasica cu 50 Ron) Pe mine nu m-au interesat. Cred ca pretul se mai poate negocia. Pot lua legatura, daca le mai are, poze, filmare, telefon direct cu persoana in cauza, ...daca este cineva interesat, i-mi pot oferi ajutorul.

aditm

#9
  Mai devreme putin nu ati putut spune? :) am luat deja 3 bucati:
http://www.ebay.de/itm/secumar-schwimmweste-/121517100701?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=dPAfN1JbkCxzIRr6J3IGTl%252BvoJU%253D&orig_cvip=true&rt=nc

http://www.ebay.de/itm/vollautomatische-rettungsweste-/111541412086?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=dPAfN1JbkCxzIRr6J3IGTl%252BvoJU%253D&orig_cvip=true&rt=nc
si mai sunt doua seturi de cate doua bucati la care amlicitat deja dupa ce aseara am pierdut doua bucati la numai  35 euro, sper sa nu raman cu toate acum ca ma spanzura nevastamea

aditm

 Daca cineva este interesat de acest model de veste de salvare si doreste sa cumpere de pe ebay, va pot ajuta, urmariti pe link-ul de mai jos, sunt si la pret fix si la licitatii, va sare vreuna in ochi si o doriti ma puteti contacta cu toata increderea si va ajut chiar si la alte lucruri daca e posibil.

http://www.ebay.de/sch/Schwimm-Rettungswesten-/81647/i.html?_nkw=rettungsweste+automatik&_frs=1



Dell_ser

Eu am doua astfel de veste si mai am cateva clasice. Cele gonflabile se deslanseaza daca ai cazut in apa la 1-2 secunde de la contactul cu apa. Sunt foarte comode. Nu am avut nici cea mai mica problema cand m-am stropit de la ploaie, valuri ... Daca nu sunt in imersie nu se declanseaza. Au pe declansator un reper de culoare (verde-rosu) care iti indica daca delansatorul este ok.
In cazul in care are probleme declansatorul automat ai si posibilitatea de actiunare manuala, dar si sa o umfli cu gura.