barca de pescuit super ieftina,si super rapida

Creat de ulise70@, Februarie 28, 2015, 06:03:41 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ulise70@

In vara anului trecut am realizat in aproximativ 3 zile o barcuta de 4 m cu latimea de 1,2si bordajul de 0,5m,usoara,in jur de 70 de kg.Chila este in v,si in urma probelor pe lacul Mraconia,s a dovedit ca barca sta pe apa mult mai bine decit ma asteptam.Ca materiale consumate:4 coli de tabla decapata de 1mm,60 m teava rectangulara de 15 mm,si 6m de teava rectangulara de 20 de mm din care am realizat oglinda si chila,6kg sirma de sudura de 0,8,vreo 7,8 pinze de taiat de 1,2mm pt flex mic,si iata ce a iesit!dupa cum veti vedea,barca sta pe apa foarte bine,atit goala ,cit si cu doua persoane.
nu ma lasati pe uscat,ma impiedec des!!!lasati=ma pe apa,sunt in elementul meu!!

mario38

da Domnule . bravo . omul nu a vorbit ... A FACUT

ulise70@

acum vreo 3 ani aruncatura asta de fibra a fost reconditionata,si nu a ajuns la gunoi!inlocuit chila,oglinda,si banchete interioareacum pluteste in fiecare vara la pescuit,cu un motoras de 5 cai si la rame  .anul acesta intra si cabinata in revizie generala,capitonare si echipare cu un aut bord,asa o sa fie loc mai mult la bord,pt mai multi prieteni.iesim mai des,nu mai fac voiaje lungi,ci vreau anul acesta sa ma distrez cit mai mult,cit mai multe partide de pescuit::))
nu ma lasati pe uscat,ma impiedec des!!!lasati=ma pe apa,sunt in elementul meu!!