Soba de zidarie

Creat de iliviu, Ianuarie 07, 2013, 04:57:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nicolai

O soba ca sa incalzeasca bine cam trebuie dimensionata in functie de spatiul de incalzit.
Sobele sunt de mai multe feluri printrre care si cele "racheta".
Am incercat sa pun o brosurica (in engleza) in care se cam explica ce-i cu "rachetele" astea, dar n-am reusit.
Cine o doreste sa-mi trimita adresa de e-mail pe privat si i-o trimit.
Doamne ajuta si caldura-n case.

CrocodiluDiluDilu

Exista o lucrare cuprinzatoare despre sobele "racheta" (Ianto Evans, Leslie Jackson – Încălzitoare cu masă termică), ce a fost tradusa in limba romana de editura TEI si se gaseste gratuit aici:

https://cartidintei.wordpress.com/2013/05/22/04-ianto-evans-leslie-jackson-incalzitoare-cu-masa-termica/
Life in color!

capitanu

Uie una mica la o camera mare, face toata treaba. Este in timp real. Multumin pentru documentatie.

neo

...locomotiva ...teracota ...astept propuneri.                                                       Urmeaza sa daram o soba de teracota,daca va intereseaza voi fi bland cu ea ;)daca nu...barosul :( Poate usile ei sa va fie de folos.Sunt din Bucuresti.

gvincentiu

Fii bland cu ea! Daca poti sa pastrezi teracotele, te vizitez cand trec prin Bucuresti. Cam cum sunt? Ce greutate au?
Ganduri bune !

neo

Nu stiu ce greutate au,se pot cantari.Transportul poate fi o problema,ideea era sa nu coste nimic daca ar putea fi refolosita.Asa arata..

gvincentiu

Oho, e mare. Ar fi bine daca ai putea pastra ceva. Daca nu, asta e.... Incape intr-o Dacie break, nu-i problema.
Ganduri bune !

neo

Succes deplin!Pierderi zero...cazata frumusel la beci.A trecut ceva timp dar, daca mai sunteti interesat (sau oricine altcineva)...0726 353 107 Cristi

gvincentiu

Nu te uit... sa vad ce drum am prin Bucuresti.
Ganduri bune !