Caransebes, ajutor medicament

Creat de Bogdan ion, Martie 01, 2016, 11:21:03 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Bogdan ion

Salut, daca este cineva din Caransebes sau are drum, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:

Baiatul meu are astm bronsic si suntem in tratament de 4 ani cu produsul STALORAL 688, un vaccin pt imunizare la alergeni.
Momentan este o problema cu acest medicament in farmacii, si singura farmacie unde apare pe stoc este Sensibul Caransebes in interiorul magazinului Kaufland.
Sun de dimineata incontinuu la farmacie pt confirmare medicament dar nu imi raspunde nimeni.
Daca ma poate ajuta cineva il rog sa ma sune la 0721231703, medicamentul trebuie tinut la rece, as avea pe cineva poate trece prin oras de doua ori pe saptamana si sa se intalneasca cu d-voastra.
Multumesc

Bogdan Ion  0721231703

Bogdan ion

Am reusit sa vorbesc la farmacie, medicamentul este pt cineva care l-a platit si nu l-a ridicat pt ca sta in provincie.

Bogdan ion

Daca aveti vreo informatie despre acest medicament, Staloral cod 688, va rog sa ma anuntati, la Sensiblu nu se mai gaseste. Poate il gasim in alta farmacie, si daca are minim 3 luni garantie este bun, tratamentul dureaza 2 luni si jumatate, pe flacon, cu speranta ca in acest interval se rezolva criza.

Bogdan ion

Am rezolvat, cu ajutorul unor OAMENI MINUNATI, am gasit in Constanta ultimul flacon.
Multumesc tuturor pt ajutor.

Dbr

Salut Bogdan. Vezi ca m-am interesat si nu s-a mai importat de 6 luni in tara! Trebuie sa te reorientezi spre altceva echivalent in viitor.

mariusm piesenoi111

Salutare,
Asa cum zice Bogdan....medicamentul nu se mai importa din Septembrie ( fiind un vaccin de fapt ..din Septembrie Ministerul a impus preturi fixe la vaccine asa ca producatorului nu ii mai convine pretul).
Problema este ca importatorul( cu care a luat legatura un prieten bun) a spus ca nu il vor mai importa si ca va trebui sa il cauti pe afara.
Alta mare problema pe care o vad eu este ca NU exista un produs echivalent.
Multa bafta in cautare si MULTA sanatate juniorului.

gvincentiu

O salina, poate se amelioreaza. Daca da, fa-i un aparat salin cum am facut eu. Al meu nu mai are nicio problema cu astmul.
Ganduri bune !

Bogdan ion

Vicentiu, am mers 6 ani la salina Praid, nu am mai putut in ultimi doi ani pt ca ne-am mutat la curte, si ne-a mancat banii de vacanta >:(, din pacate el mosteneste astmul de la mine, am inteles ca la pubertate au loc niste transformari majore si speram sa scape de el.
Cand era mic am luat de la salina un cub de sare de 30/30cm in care am facut o gaura si am bagat un bec, in partea de sus am dat mai multe gauri cu bormasina, becul incalzea aerul din "lampa" creea un curent de aer si dormea cu ea langa pat.
In ultimii ani este multa mai bine, in urma tratamentului, poate sa faca efort moderat.