FastSkiff 14 de la bateau.com

Creat de BogdanFerariu, August 31, 2016, 03:31:48 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

BogdanFerariu

Citat din: timberland0910 din Martie 20, 2017, 10:16:40 PM
Ti-ai gasit peridoc Bogdane?  Eu am comandat unul de la bucuresti pt barca de 4-5 m si 1,6 latime  , am platit pe el 3250 ron cu tot cu transport pana la Cluj si Rar facut .imi da si cartea la peridoc tre sa ma duc doar la politie la inmatriculare
uite asta e : http://www.remorci-ieftine.ro/peridoc-barca/remorca-peridoc-transport-barci-450kg


ai la el inclus in pret troliu knott , 2 role de chila
Pe acolo ma uitam si eu. Siteurile alea isi tot schimba numele da cam aceleasi produse le au. Ce mai pui pe el in afara de cele doua role? Cat dureaza pana vine? Se plateste anticipat?
Eu o iau pe rand, pasul 1 maine incep cursurile si sambata am examen la Dej pt cat. D si C.

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

timberland0910

Citat din: BogdanFerariu din Martie 22, 2017, 11:05:26 AM
Pe acolo ma uitam si eu. Siteurile alea isi tot schimba numele da cam aceleasi produse le au. Ce mai pui pe el in afara de cele doua role? Cat dureaza pana vine? Se plateste anticipat?
Eu o iau pe rand, pasul 1 maine incep cursurile si sambata am examen la Dej pt cat. D si C.

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
Pai ne vedem sambata la Dej si vb mai multe 😊

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

timberland0910

L-am comandat sambata si pe vineri ar trebui sa imi ajunga...eu pe langa role imi mai fac 2 sine laterale si 2 bare de ghidaj ..de platit il platesc in momentul in care imi ajunge acasa...daca imi soseste pana sambata poti veni pe la mine sa il vezi cand ne intoarcem de la Examen

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


timberland0910



Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


AdrianZUZ

Citat din: BogdanFerariu din Martie 22, 2017, 11:05:26 AM
Pe acolo ma uitam si eu. Siteurile alea isi tot schimba numele da cam aceleasi produse le au. Ce mai pui pe el in afara de cele doua role? Cat dureaza pana vine? Se plateste anticipat?
Eu o iau pe rand, pasul 1 maine incep cursurile si sambata am examen la Dej pt cat. D si C.

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Scuze, dar peridocul ala, chiar este groaznic, am avut un an si vreo 6 drumuri la Tulcea ... este facut la misto, doar ca seamana cu un peridoc ... iar troliul ala knott e mai prost decat orice vechitura olandeza. Pongratz PBA500U este la ani lumina distanta!!! Cu o barca de 90kg + motor 40kg + diverse 30kg, suportii de role centrale s-au contorsionat, de ziceai ca e barca stramba, suportul de prova se misca pe unde vrea el .... puntea este facuta ... undeva....

timberland0910

Citat din: AdrianZUZ din Martie 22, 2017, 11:37:15 AM
Scuze, dar peridocul ala, chiar este groaznic, am avut un an si vreo 6 drumuri la Tulcea ... este facut la misto, doar ca seamana cu un peridoc ... iar troliul ala knott e mai prost decat orice vechitura olandeza. Pongratz PBA500U este la ani lumina distanta!!! Cu o barca de 90kg + motor 40kg + diverse 30kg, suportii de role centrale s-au contorsionat, de ziceai ca e barca stramba, suportul de prova se misca pe unde vrea el .... puntea este facuta ... undeva....
Multumesc frumos de sfat ..am si anulat comanda

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


AdrianZUZ

Nu stiu daca am facut sau nu bine sa ma bag, dar din 5 peridoace avute pe mana, ala chiar a fost sinistru ... sti cum e, mi-am facut treaba, dar cu multa scarba, greu de asezat barca, greu de pus, tot timpul lovea, agata in ceva si asta cu o barca usoara si relativ simpla la carena!


Pongratz am avut la primul RIB si am bagat Grecia X 4, foarte OK, la prima privire pare firav, dar nu este, merge bine dupa masina si se regleaza frumos pe barca.
Tema facut cu simt de raspundere, pret corect pentru dotari
Freewheel, ok, foarte bun, basculabil, relativ mai putine optiuni de reglaj, in gasca lui de pret se putea si mai bine
PEGA - pana acum imi pare cel mai smecher peridoc la categoria 750, si cu asta am mai mult de 10.000km.
Niewiadow 415 - big kaka.

BogdanFerariu

Citat din: timberland0910 din Martie 22, 2017, 01:14:21 PM
Multumesc frumos de sfat ..am si anulat comanda

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Serios ai anulat-o?
Atunci ce e de cumparat si de unde?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


timberland0910

Citat din: BogdanFerariu din Martie 22, 2017, 07:30:21 PM
Serios ai anulat-o?
Atunci ce e de cumparat si de unde?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
Da man , am sunat sa nu mai trimita...cred ca solutia e sa luam de afara firme consacrate sh dar in stare buna

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


BogdanFerariu

Citat din: AdrianZUZ din Martie 22, 2017, 04:57:35 PM
Nu stiu daca am facut sau nu bine sa ma bag, dar din 5 peridoace avute pe mana, ala chiar a fost sinistru ... sti cum e, mi-am facut treaba, dar cu multa scarba, greu de asezat barca, greu de pus, tot timpul lovea, agata in ceva si asta cu o barca usoara si relativ simpla la carena!


Pongratz am avut la primul RIB si am bagat Grecia X 4, foarte OK, la prima privire pare firav, dar nu este, merge bine dupa masina si se regleaza frumos pe barca.
Tema facut cu simt de raspundere, pret corect pentru dotari
Freewheel, ok, foarte bun, basculabil, relativ mai putine optiuni de reglaj, in gasca lui de pret se putea si mai bine
PEGA - pana acum imi pare cel mai smecher peridoc la categoria 750, si cu asta am mai mult de 10.000km.
Niewiadow 415 - big kaka.
Am gasit alt site, unde au un Pongratz 500u, acolo au si niste peridocuri productie proprie, care nu seamana cu Niewiadow. De alea stii ceva?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


AdrianZUZ

Importatorul pentru pongratz si tema in Romania este EESS Sibiu.
http://www.remomag.ro/categorie/remorci/transport-ambarcatiuni/

Preturile nu sunt chiar fixe 8)

BogdanFerariu

Pana rezolv cu peridocul, mai am niste nelamuriri.
Odata cu examenul C si D, am dat si examen LRC, deoarece mi s-a spus ca nu pot folosi C afara fara LRC.
Am scris la Ancom, sa intreb de MMSI la barci care nu se inmatriculeaza.
M-au trimis sa intreb la ANR, de unde am primit raspunsul ca intr-adevar nu se inmatriculeaza barca mea, dar la cerere se inmatriculeaza orice barca, urmand procedura obisnuita.
Adica tot ceea ce vroiam sa evit, nu pot evita din cauza statiei radio? Sau iau o statie portabila, fara DSC, si o folosesc doar in caz de urgenta, doar pe voce, dar nu stiu ce acoperire as avea in aceasta situatie.

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


BogdanFerariu

Sau iau lettre de pavilion din belgia, si incerc sa obtin MMSI de acolo?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


BogdanFerariu

Salutari.

Am comandat in cele din urma un peridoc niewiadow p415, fara nimic pe el.

Asta e, cu asta o sa merg. Masa maxima fara franare a masinii mele e 745 kg.

Nu as cumpara suportii sau rolele de la el, deoarece sunt scumpe si nu prea se potrivesc.
Eu vreau sa fac sine, de vreo 2 m.
Ma gandesc sa le fac pe tije de 30x30x3 sau 40x40x3, si restul tijei sa ranforseze lemnul. Am citit toate siteurile care contin accesorii peridoc, si nu am gasit sistemele de prindere a tijelor. Aveti vreo idee?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


BogdanFerariu

Urmaresc de ceva timp motoarele care apar la vanzare si foarte putine sunt pentru comenzi la distanta.
Imi puteti indica de unde pot cumpara kituri de conversie si la ce pret, sau e mai ieftin sa astept un motor care e pt comenzi la distanta?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk