Arta si barci

Creat de Dbr, Octombrie 10, 2016, 07:10:15 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dbr

Abia astept sa povestesti cu talentul tau oratoric!
Povestea puteam sa o continui dar nu am vrut sa va plictisesc asa deodata. Pentru ca razbunarea mea a venit rapid mai mult involuntar. La primele ore de sport ne-a pus sa aruncam cu mingiile( oina si medicinala) sa sarim in tot felul( de pe loc si la groapa cu nisip) alergare de toate felurile (viteza si rezistenta).
Ne pune sa aruncam cu mingea de oina. Imi vine mie randul. Era o lungime de teren de handbal plus inca vreo 10-15 m pana in parcarea cu masinile profesorilor din curtea scolii. In spate il aud pe un tembel de coleg cu care am ramas prieten pe viata de atunci:
- Vezi ca Dacia aia 1100 verde e a lu' ala de desen!
- >:( Sigur mah?
- L-am vazut eu ca din aia coboara !
Furia mea oarba s-a dezlantuit si cand mi-a venit randul, am facut mana dreapta catapulta dar nu am reusit sa arunc decat pana in botul masinii, in emblema aia UAP care am facut-o tzandari. Moment in care toti au bufnit in ras!
- Bravooooooo! :) toti colegii...
- Ce naiba ati gasit de ras !!! >:( zice profa de sport notand in dreptul numelui meu din lista,, Dreptaci - apt handbal''. Sa vii cu tata sau mama la scoala!
Ete fleosc, bineinteles ca nu am spus nimic acasa. Dar m-am ales cu 3 ani la rand scos la tabla la ora de desen sa il ajut pe profesor cu desenele. Eram ca un zugrav dupa fiecare ora, plin de creta colorata pe maini si uniforma.
Ideea este ca de fiecare data cand imi dispar emblemele de pe masini imi aduc aminte de mingea de oina si emblema UAP :)
Gata cu off topicul ca altfel deschide Vali unul separat cu ,,Amintiri din copilarie'' ;D


felicimond

Frumoasa poveste. Ma bucur mereu sa vad oameni ok. Crezusem ca mi-a scazut mie vederea; ca-i vad tot mai rar.

Dbr

@ Felicimond Eeeee...Noi doi ne-am cunoscut personal si pot spune acelasi lucru despre tine. :)

cristi80

ca sa trec de iarna mai usor...un cadou din partea sotiei, pictat chiar de ea ;)

Thor

Gestul este măreț! Pictura, cred ca este ușor naivă dar plăcută. Felicitări!

cristi80

pictura este un hobby al sotiei, gestul intradevar deosebit.multumim

radu andritoiu

mie tabloul imi aduce aminte de delta, ma face sa visez la ea, de fapt de erenciuc
multumi doamnei
so, keep floating for pleasure

Dbr

Excelent gestul sotiei! Jos palaria!

Raul



acig

,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Mihai-Andrei Manea

...pescuitul...


Sent from my iPhone using Tapatalk

cristiantutuianu

Daca tot se "vorbeste"de arta si barci

Mihai-Andrei Manea

...daca se poate considera arta...[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Alex1958

Poti sa-i spui "suport moral"!