Salupa cu peridoc

Creat de acig, Decembrie 10, 2016, 04:49:22 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

acig

Un coleg,vinde din motive personale o salupa construita acum doi ani din larica de pin  in sistem diagonal,
imbracata in rasina epoxidica si fibra de sticla,numai pe exterior,6 locuri,lungime 5.5m,latime 2m ,si pescaj 0.30m,motor  defect 20 CP, 2 T( cazut in apa,scos spalat,suflat si nu s-a mai ocupat de el ).
Peridocul este nou si intra in pret.
Pret neg. 2600 Eu
Prigo,
Tel.0744324197
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

reluwormwood

Salut sa mai umble la preț salupa asemenea s-a vândut cu 2000 EUR peridoc înmatriculat,  motor Johnson 20 cp 2 T funcțional. O zi frumoasa

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


reluwormwood

Citat din: reluwormwood din Decembrie 10, 2016, 05:05:24 PM
Salut sa mai umble la preț salupa asemenea s-a vândut cu 2000 EUR peridoc înmatriculat,  motor Johnson 20 cp 2 T funcțional. O zi frumoasa

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk
În Galați s-a vândut o dădea și separat 1000 salupa - 1000 peridoc

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


reluwormwood


reluwormwood

Asta era

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


acig

Bre nu inteleg,cum adica s-a vandut,este luata dinGalati ?
Filmuletul ce semnifica de fapt ?
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

timberland0910

Citat din: reluwormwood din Decembrie 10, 2016, 05:05:24 PM
Salut sa mai umble la preț salupa asemenea s-a vândut cu 2000 EUR peridoc înmatriculat,  motor Johnson 20 cp 2 T funcțional. O zi frumoasa

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk
Aici nu e vorba ca ce s-a vandut si cu cat..fiecare isi evalueaza munca dupa cum considera , nu dupa cum s-a vandut nu stiu ce epava pe la galati...eu sunt tamplar de meserie si mor cand vine cate un dobitoc si imi cere sa ii fac o masa din stejar de 8 persoane cu scaune cu 3000 ron ca asa face X ..Pai dute in suparare sa te mance la X sa iti faca ,pt ca la mine e cel putin dublu pt ca stiu pot si fac lucruri de calitate...dar el imi zice : Pai nu ma duc pt ca x lucra naspa...pt oamenii de genul am doar 2 cuvinte :IESI AFARAA....in viata asta nimic nu e scump..sunt doar lucruri pe care ti le permiti si pe care NU .

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


reluwormwood

Da corect munca ta banii noștri.  Mai calm că nu are nimic nimeni cu tine.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


reluwormwood

Citat din: acig din Decembrie 10, 2016, 05:19:15 PM
Bre nu inteleg,cum adica s-a vandut,este luata dinGalati ?
Filmuletul ce semnifica de fapt ?
Nu e vorba de aceiași barca.  Cea din film e asemănătoare,  și s- a dat mai ieftin. Asta e problema.  No ofence pentru constructor vad ca e cam iritat de preț.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


timberland0910

Citat din: reluwormwood din Decembrie 10, 2016, 08:53:37 PM
Da corect munca ta banii noștri.  Mai calm că nu are nimic nimeni cu tine.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

banii tai , bani tai dar asta nu iti da dreptul sa spui tu omului sa mai umble la pret...daca iti permiti o iei daca nu cauti janghine "asemanatoare" in bugetul tau ...uite eu imi constriesc o barca si ma costa 12.000 euro ,pe cand altele "asemanatoare" costa de la 60.000 euro in sus ,iar asta pt ca nu imi permit sa o cumpar gata facuta .Da credema ca mi-ar crepa obrazul de rusine sa le scriu oamenilor in anunt sa mai "umble" la pret ,,,ar rade si morsele de la polul nord de mine ;)

reluwormwood

Citat din: timberland0910 din Decembrie 10, 2016, 09:34:45 PM
banii tai , bani tai dar asta nu iti da dreptul sa spui tu omului sa mai umble la pret...daca iti permiti o iei daca nu cauti janghine "asemanatoare" in bugetul tau ...uite eu imi constriesc o barca si ma costa 12.000 euro ,pe cand altele "asemanatoare" costa de la 60.000 euro in sus ,iar asta pt ca nu imi permit sa o cumpar gata facuta .Da credema ca mi-ar crepa obrazul de rusine sa le scriu oamenilor in anunt sa mai "umble" la pret ,,,ar rade si morsele de la polul nord de mine ;)
Bine Mihai,  am citit de tine,  te respect nu am avut intenția sa supăr pe nimeni din forum crede-mă sunt la început cu lemnul de abia am ieșit la pensie 😀 nu ma pun cu meseriașii.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk


Vali

Propun sa ramanem on-topic, si sa ne reamintim ca scriem pe capcompas.ro ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

timberland0910

Citat din: Vali din Decembrie 10, 2016, 10:36:21 PM
Propun sa ramanem on-topic, si sa ne reamintim ca scriem pe capcompas.ro ;).
Asa facem dar...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


acig


Apreciez  atitudinea colegului timberland0910 ;
Si pentru a respecta hotararea administratorului vom ramane on-topic;

Asa cum am specificat pretul este negociabi, pentru ca omul, are nevoie de bani; merita discutat cu el in cazul in care cineva este interesat.
Salupa este in Constanta si nu a fost nici o data, data la apa;asa cum am precizat, la mijloc sunt motive personale de sanatate.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

acig

Anuntul nu mai este de actualitate;
Rog administratorul sa inchida sau sa stearga topic-ul.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten