Romcraft 480 ?

Creat de Adrian Iamandi, Ianuarie 15, 2017, 06:59:04 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

valeriu28

am comunicat mult cu domnul Mircea inainte si in timpul fabricatiei. (si cu alti posesori de 480M- versiunea noua, facuta initial la cererea dansului)

valeriu28

asta e. culoarea nu se vede foarte bine in poze, parerea mea e ca live arata diferit (mai bine, cu contrast puternic)

drmarius

WOW. Este superba. Acum te indentificam repede pe apa sa tragem lângă ... mai ales ca trebuie udată si re udată  :). Felicitări pentru achiziție!

valeriu28

MULTUMESC :) in chesonul central o sa tin in permanenta 2 lazi frigorifice pline. asa ca... ne vedem pe ape, la o bere !

Haiduc

Sper ca dupa ce se goleste de bere sa o umpli cu peste.Buna combinatia de culori e...altceva
Sa o stapanesti sanatos

bbl81

Foarte frumoasa, felicitari!. Sa te pluteasca mult, bine si sanatos!!
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

stefand600

Frumoasa baraca, sa o utilizezi sanatos!
Stefan D

valeriu28

multumesc ! e si prima, si in consecinta... sunt putin exagerat. sa vad unde gasesc un loc bun de tinut. momentan ma sperie preturile, pentru tot. de la baloane de acostare si pana la prelata de stationare, totul se discuta in euro... :(

dar, partea buna e ca n-am cum sa mai dau inapoi.
sa ne vedem cu bine pe ape linistite !

radu andritoiu

#53
Salut valeriu,
Privind prelata de stationare iti recomand prelata de la brico
Costa intre 90-180 lei in fc de dimensiune
Se prinde cu zgarciuri de peridoc
Nu trece apa prin ea
Eu am cumparat initial o prelata ( trebuie sa verific de la cine ) care a costat 300 lei , iar in prima luna s a sfasiat; apa trecea prin ea ca prin sita
so, keep floating for pleasure

bbl81

Citat din: radu andritoiu din Februarie 01, 2017, 11:30:08 AM
Salut valeriu,
Privind prelata de stationare iti recomand prelata de la brico
Costa intre 90-180 lei in fc de dimensiune
Se prinde cu zgarciuri de peridoc
Nu trece apa prin ea
Eu am cumparat initial o prelata ( trebuie sa verific de la cine ) care a costat 250 lei , iar in prima luna s a sfasiat; apa trecea prin ea ca prin sita

ai cumva un link de la prelata de Brico?
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

valeriu28

multam. diseara, directia Brico.
imi poti da mai multe detalii te rog? gen raion, si tip de prelata, sa nu fac confuzii? si mod de prindere?


apogeul in materie de pret a venit de la tulcea.
am sunat la http://www.egisnautica.ro/ - unde pentru o prelata DOAR de stationare, dimensiuni 480 x 160 ... am primit si pretul. 2800 LEI. Da, 2 8 0 0 .. (600 si ceva de euro)

Multam!

Haiduc

vezi si la Corbeanca la Maria huse-prelate .ro eu husa de stationare am facut o la el si nu ma costat 2800 si crede ma husa este tambal material elastic impermeabil, cred ca cei de la egisnautica iti dadeau prelata si cu un carucior de transportat motorul
Eu m am inteles cu omul si a fost ok

radu andritoiu

#57
dr marius ne poate ajuta cu pozele  prelatei
ambele barci sunt invelite cu prelate de la brico

Prelata stationare
  - Selectati modelul *New*: 3487/4    Prelata barca    1    306 Lei    306 Lei - achizitionata de la e_ix, prea scumpa ptr calitatea oferita
so, keep floating for pleasure

drmarius

Am vazut o in toate magazinele de brico. Noi am gasit la Hornbach.

Acum in primavara o sa o tai convenabil pentru forma/dimensiunile barcii si o sa ii pun niste capse de prindere. Pana acum nu a trecut apa prin ele si pe ambele a zacut toata zapada ninsa anul acesta. Sub pentru o mica panta am pus 2 scaune pliabile.

acesta este produsul: https://www.google.ro/search?q=prelata+lemne&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwierLKq1-7RAhXFB5oKHWu-BrsQ_AUICCgB&biw=1906&bih=922#imgrc=Du2oFoNa4JPEMM:

valeriu28

multumesc mult. caut azi si o "arestez"