Identificare an fabricatie honda bf20

Creat de iulian_cioclin, Ianuarie 11, 2017, 08:11:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

iulian_cioclin

Motorul e dus la soacramea deocamdata. Si dor ea nu-mi e.  ;D

radu andritoiu

Iulianeee, altii ptr mai putin au platit cu capul, grija mare
so, keep floating for pleasure

Betto

Daca este de folos:
https://marine.honda.com/support/manuals/serial-number
https://marine.honda.com/registration
Serial Number BAMJ-1511580
Numar de serie invalid
"Acest număr de serie nu a fost găsit. Vă rugăm să verificați și încercați din nou. Iată câteva sfaturi care vă pot ajuta:
     Toate numerele de serie Honda începe cu un scurt de 4 caractere prefix începând cu un B. 7 cifre numărul de serie urmează. De exemplu, BANJ-1234567 sau BBHG-1234567.
     Numărul de serie se găsește pe sau în apropierea colțarul pupa, ștanțat într-o placă de metal sau o etichetă. Numărul de serie poate fi mentionat ca numărul de identificare al produsului.
     Această bază de date conține doar numere de serie pentru modelele produse din anul 2004. În cazul în care unitatea este mai veche decât aceasta, vă rugăm să contactați dealerul local Honda Marine pentru asistență. Sau trimite un email pentru echipa noastră de Relații Clienți la pecustomerrelations@ahm.honda.com"

mariusm piesenoi111

Nu ma refer la banut ci la un cerc IN RELIEF cu anii trecuti circular si cu o sageata spre anul fabricatiei.....exista clar undeva pe bloc.
Am avut acelasi motor despre care juram ca e 2012 (cu acte cu serii cu tot)
Ei bine.....era 2002

Fritz

uite cum arata o placuta de honda 15 tot ..Bellgia din 2011 ... Daca ai noroc...motorul poate fi chiar mai nou decat crezi ! Important e ca nu e furat. Daca verifici seria ...pe site-ul de motoare furate ...nu exista. Deci daca e un motor bun si te satisface ..sa te bucuri de el. Fir intins. fa-i schimbul de ulei si filtre ...si da-i benzina !

iulian_cioclin

Citat din: Haiduc din Ianuarie 11, 2017, 10:54:17 PM
Iuliane uitate si pe interiorul capacului de plastic pentru ca orice piesa compoonenta de plastic are pe ea data fabricatiei.Nu stiu cat de vechi poate fi capacul fata de motor spre exemplu la mine: eu am cumparat motorul de nou in 2016 februarie si pe interiorul capacului de plastic este punctat 2015 decembri
Poate te ajuta cu ceva

Am verificat azi in interiorul capacului si e scris 2013.

radu andritoiu

iulianeeeee, nu stiu de ce te chinui, e ca la insuratoare, ai luatat o de la soacra zgribturoaica , e buna luata, ce mai conteaza anul si ce vicii are daca n ai cascat ochii cat cepele
so, keep floating for pleasure

iulian_cioclin

Citat din: radu andritoiu din Ianuarie 22, 2017, 08:38:40 PM
iulianeeeee, nu stiu de ce te chinui, e ca la insuratoare, ai luatat o de la soacra zgribturoaica , e buna luata, ce mai conteaza anul si ce vicii are daca n ai cascat ochii cat cepele

Exat ca nevasta, mi-a placut, am testat o, am luat-o. Dar parca totusi mi-ar fi placut sa stiu si in ce an s-a nascut!

radu andritoiu

prietene ai scapat ieftin, eu am stiut anul insa avea alte vicii
so, keep floating for pleasure