Revitalizare Johnson FD-20C

Creat de radasous, Ianuarie 19, 2017, 10:51:59 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ulise70@

Citat din: radasous din Februarie 27, 2017, 09:10:53 PM
Am reasamblat carburatorul si am constatat ca lipsesc doua  oringuri de la reglajul de mers in gol. Presupun ca le gasesc usor, au diametrul interior de 6 mm si nimic altceva special. Am dezasamblat si pompa de benzina, asta e cam afectat de varsta si nu se gasesc piese, am doar o garnitura in kit (in poza a doua este pompa, fara capac). O alta garnitura se poate manufactura, problema cea mai mare este cu membrana. Johnson a renuntat la modelul asta de pompa cu mult timp in urma si recomanda o varianta mai moderna.
poti folosi cu succes in locul membranei pe care nu o gasesti,o membrana de plaman de gpl,de la dezmembrari ;)eu asa am reconditionat pompele la mai multe motoare si functioneaza de nota 10! :)
nu ma lasati pe uscat,ma impiedec des!!!lasati=ma pe apa,sunt in elementul meu!!

radasous

Citat din: ulise70@ din Mai 31, 2017, 12:00:36 AM
poti folosi cu succes in locul membranei pe care nu o gasesti,o membrana de plaman de gpl,de la dezmembrari ;)eu asa am reconditionat pompele la mai multe motoare si functioneaza de nota 10! :)
Multumesc pentru idee, daca va fi nevoie sa refac membrana am sa folosesc metoda aceasta.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer