Intrunirile capcompas

Creat de Vali, Martie 02, 2017, 09:01:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

Citat din: Intersect din August 19, 2020, 02:16:26 PM
Salut sunt și eu in zonă, dacă ai nevoie de ceva da un semn.

Salut, eu imi cer scuze, dar nu mai ajung si nu voi ajunge prea curand.
Am stat aseara si am cantarit bine, si mi-am dat seama ca nu am ce cauta la Sfantu in varf de sezon. Si mai ales pe timp de pandemie, cand toti romanii care nu mai pleaca afara inunda locatiile turistice de la noi.
Am sa vin cum am spus in septembrie, cand se va mai elibera. Daca mai esti acolo, ne-om gasi, daca nu, cand va vrea soarta :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

drmarius

La  cum banuiesc o sa fiu blocat acolo ... plimbari prin sat si plaja. Dau un semn in privat sa bem o bere.

eugen67tl

In weekend as vrea sa merg la Murighiol ,nu cunosc deloc zona ,unde as putea face o partida de pescuit in liniste ?

Alex1958

Salut!
Felicitari pentru barca (off topic!).
Daca vrei liniste fugi cat mai departe de Murighiol si in general de orice loc in care se poate ajunge cu masina. Daca ai timp coboara pe Sf. Gheorghe pana la canalul spre Erenciuc si incearca pe acolo, in spatele insulei.
Fir intins!

eugen67tl

Multumesc Alex,din pacate sunt legat de Murighiol pentru ca mergem 3 familii la aceeasi gazda,eu sper s-o tulesc dimineata la pescuit  ;) dar sa ajung repede daca ma cheama Ministra de Finante  ;D

gabriel.c

Salut,avem vreun coleg in zona Chilia Veche să-mi spună cum e apa .Ma refer dacă a venit tulbure .
Totodata dacă știe cineva cum e canalul Sulimanca adică dacă pot ajunge cu barca mea (5,5 m+90cp) din Cernovca in Merheiul Mic.
Mulțumesc

Alex1958

Salut,
Apa nu e foarte tulbure dar e in crestere si din ce zic baietii nu se prinde mai nimic. 
Nu poti sa treci de pe Sulimanca in Merhei- nici cu o barca mica deschisa- cel putin asta era situatia saptamana trecuta. Dar nici nu prea are rost- lacurile sunt verzi de alga.

gabriel.c

Mulțumesc frumos  de răspuns ,avem vreun coleg care e in balta și mai prinde ceva?
Cred ca pe canale ar trebui sa mai cada câte ceva .

stefand600

#218
Pe Sontea/Olguta mai se prind ciortanei intre 500 gr si 1,5-2 kg. Cine vrea sa prinda bibani mari si rosioara mare, Sontea este locul potrivit.
Stefan D

Alex1958

Salut,
S-a tulburat apa pe Chilia, vine mizerie si se prind numai ciortani.
Trebuie sa mai asteptam....

gabriel.c

Salutare,NU prea am ascultat sfaturile voastre și pana la urma am fost de sâmbătă pana miercuri pe chilia.
😬nasol rău de tot.....in 3 zile pline de stat in barca la pescuit n-am avut decât un ciortan eliberat (sub măsura) și o plătica.
Așadar .....oricât de dornici suntem de ieșit ,trebuie sa luam in calcul și sfaturile celor care au informații proaspete.
Apa așa stricata n-am văzut niciodată acolo. Am intrat pana pe Merheiul  mic cu ceva peripeții dar tot degeaba .(am zis ca salvez partida cu vreo știuca)
Pana nu se linisteste apa e doar plimbare acolo.Cuirios e ca am ceva prieteni care au plecat la Sulina și acolo lacurile erau mai bune (sau așa spuneau ei)

Sam

Salutare,

Sambata vreau sa ajung in Crisan pentru 4-5 zile. Stie cineva sa-mi spuna daca se prinde ceva in zona? Stiuca, sau ciprinusi...

Alex1958

Salut!
Ciortani rosioara si caras pe Dunarea Veche. Incearca si cu voblerul /twisterul pe langa maluri.
Pe brate apa e murdara si tulbure. Lacurile au inceput sa se limpezeasca.
Daca nu poti amana trebuie sa nu ai asteptari prea mari....
Fir intins!

gabriel.c

Dacă nu vrei trofee poți încerca in gura la Obretinul mic.
Am avut acolo doi prieteni la roșioara și au prins 50 kg in 2 zile. Chiar
mi-am amintit de partidele frumoase cu undița de când eram copil atunci când am vizionat filmulețele pe care mi le-au trimis. Dar doar roșioara și câțiva carași mai dezbrăcați.

Sam

Va multumesc pentru informatii! Maine plec in delta orice ar fi, caci am nevoie de-o iesire in natura! Am sa revin cu Informatii despre partidele de pescuit saptamana viitoare! Toate bune!