"Faina" de lemn - gratis

Creat de modi, Mai 08, 2014, 06:33:23 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bbl81

salut Modi, am primit faina dar inca nu amapucat sa ma joc cu rasinile. astazi este sarbatoare, face fica-mea un gratarel ca ii ziua ei de nume, dar de maine daca ma lasa vremea ma pun pe treaba ca ma mananca 'talpa' de o plimbare cu barca. impresii dupa ce ma pun pe treaba ca deocamdata nici nu am deschis coletul fainos.


Citat din: modi din Mai 17, 2014, 04:51:29 PM
Sa traiesti , Cristi !

1 - O tin din belele in belele ! Acum mi-a picat masina ..... Iti imaginezi ca-s bolnav de nervi si ca pana n-o vad rezolvata nu-mi arde de altceva .
Insa cu siguranta ne vedem in vara asta . Puneti , neica , de constanteanca aia odata ! Si venim Bucurestenii in formatie completa !

2 - Ma bucur mult ca esti incantat de produs . Si eu am fost . De-aici ideea de-a va pune si voua la dispozitie . Doar nu ma costa nimic !
Intradevar , fiind extrem de fina pulberea , se omogenizeaza perfect cu rasina . Practic - vb ta - se aplica exact ca untul pe paine . Si , cum spui , nu curge .

3 - Azi a plecat un pachet similar ( doar ca mai mititel ) catre Timis , la colegul BBL . Incepator fiind in ale marangozelilor il va ajuta mult .
Evident , astept si impresiile lui .

4 - SUNT FERICIT ! Azi am reparat Valk-ul lui Felicimond . Va aduceti aminte de bubuiala de si-a luat-o asta vara , nu ? Pelicane , parca tu ne luai la misto ca "ce-am avut cu podu' ? Nu se dadea la o parte din drumu' nostru ? "  ;D ;D ;D
L-am facut , nene !

- chit de rasina ( care a iesit "wolfram" ) ,
- chit auto cu fibra in el ,
- smirghel uscat urmat de smirghel ud ( granulatie pana la 180 )
- white primer ,
- vopsea ......

A iesit clestar ! Am sa-l rog sa puna poze . Ori pe topicul lui , ori pe al meu , pe cel cu bricolajul ......

On topic aici este faptul ca aceasta "faina" m-a ajutat fantastic inspre reusita finala a reparatiei .
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

revin cu impresii despre faina:
merge treaba ca unsa chiar si pentru mana mea neantrenata de incepator in ale bricolit-ului. Mii de multumiri Modi, mi-a ajuns cantitatea de faina pe care mi-ai trimis-o.

Salutare,
Mircea.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

modi

Sa fiti sanatosi , baieti ! Sa va faca trebuinta si sa aveti spor cu ea !

Mai am un sac plin . L-am obtinut astazi gandindu-ma ca o mai fi vreunu' de-i mai trebuieste . Insist , nu ezitati sa-mi cereti !  ;)

Andrei Vasile

Salut Modi,

am inceput constructia a 2 caiace Chesapeake 17. M-am lovit de problema fainii de lemn. Poti sa ma ajuti? Nu stiu de cata am nevoie, sunt la prima mea constructie :)

Sunt din Bucuresti, platesc tot ce e necesar.

Multumesc mult,

Andrei

modi

Cu placere ! Ai mesaj privat . ;)

Andrei Vasile

Multumim mult, Modi!  Faina e geniala si bait-ul la fel!

tox

Salut Modi

Mai ai faina? Poti sa iti faci o pomana si cu mine :)?


modi

Salut Andrei ! Ma bucur ca te descurci cu ea cum trebuie ! Cu baitul la fel .

Spor la treaba si tine-ne la curent cu poze !

.............................................

Tox , oricand cu placere ! Cand iti trebuie ? Vii dupa ea la mine , in Militari ?

tox

Merci mult, bineinteles ca vin. Numai sa imi spui cand esti disponibil, eu pot si azi dupa ora 18:00, chiar am drum spre Ciorogarla la barcuta :).

Da-mi PM cu nr de telefon.

Inca odata multumesc mult.

Toate bune!

modi

Sa traiesti !

Ai mesaj privat !

nicabogdan1

Salut. Mai e valabila oferta cu faina de lemn?  Caut de ceva timp și mi-am amintit de postul ăsta pe care l-am văzut mai demult. Cum se poate obține?  Eu sunt din Ploiești.  Mulțumesc.
Apă sub chilă și vânt bun din pupa.

cristiantutuianu

Salutare
Citat din: nicabogdan1 din Iunie 20, 2017, 08:36:31 PM
Salut. Mai e valabila oferta cu faina de lemn?  Caut de ceva timp și mi-am amintit de postul ăsta pe care l-am văzut mai demult. Cum se poate obține?  Eu sunt din Ploiești.  Mulțumesc.
Colegul modi nu cred ca raspunde....(din cate stiu e bine )mesajul e postat de el in 2014 .
Faina de lemn=praf de rumegus si sunt sanse sa gasesti la o tamplarie (nu la aia care fac mobila de PAL melaminat).In cazul in care nu gasesti o tamplarie in Ploiesti varianta e urmatoarea:
Una bucata lemn( lemn de tei ..e minunat sau placaj) + una bucata slefuitor cu banda care sa aibe un sac colector (https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-hMb2oFm8E-BRjt-Jzoa71uPGMKnSKXrKTk4pFcGbnVDJIqQb)

nicabogdan1

Mulțumesc. Nu am șlefuitor cu sac. O sa- l mai aștept puțin pe colegul Modi. Apoi o sa caut tâmplăria. Poate are cineva telefonul lui?
Apă sub chilă și vânt bun din pupa.

Vali

Salut, Modi nu se mai ocupa de construit barci, ci de turism la Mila 23. Prin urmare, nu cred ca mai e valabila oferta lui din 2014. Am eu numarul lui, dar nu-l pot da mai departe fara sa-l intreb.

Oricum, ultima oara am povestit cu el la un pahar acum vreo 2 saptamani, si mai mult ca sigur nu te poate servi cu faina de lemn, fiindca e in balta si dupa cum spuneam nu mai lucreaza barci.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau