lampi peridoc submersibile

Creat de mikcutu, August 28, 2017, 10:52:13 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kama3

Priza si stecher, la fel cu cele de pe masina gasesti la orice magazin de piese auto.
Priza intermediara nu trebuie sa respecte musai configuratia de la priza de pe masina.
E ca si cum ai innadi firele. Pur si simplu trebuie sa aiba continuitate.
Dar, o priza intermediara reprezinta o sursa in plus fe contacte oxidate.
Cel mai bine din punctul meu de vedere e ca cablul luminilor sa fie dintr-o bucata iar firul prins cu 2_3 bucle pe cadrul peridocului.
Luminile pe o placa detasabila, a.i. suportul glisant sa intre in peridoc si sa poti da jos doar placa cu lumini, placa pe care o prinzi cu 2 suruburi si 2 piulite fluture.


Haiduc

Corect a punctat f.bine kama3
Spor

Florio

Dacă problema este imersia lămpilor fixe, ar putea fi o soluție o bară de lumini detașabilă. Eu am așa ceva dintotdeauna, costă în jur de 100-130 de lei, are toate luminile necesare, inclusiv cablul cu priza aferentă care se cuplează la mașină. Numărul se montează pe această bară.

Prinsă în două șuruburi la plecare, desprinsă la fiecare lansare. Eu o țin în portbagajul mașinii când las barca la apă și în magazie, în extrasezon. E nou-nouță de aproape 10 ani. Am intrat de câteva ori cu ea în apă (din graba lansării) și n-a avut nici o problemă.

mikcutu

Multumesc tuturor pentru ajutor.
Voi face in felul urmator:

Voi pune piulite cu fluture, sa pot desface mai usor bara si voi monta o priza + stecher cu 7 pini pe fir.

O zi buna.

timberland0910

Orice lampa led ip68 o poti baga in apa cat vrei tu...