*

Autor Subiect: Balustrada de protectie velier  (Citit de 5153 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ghrt

• Vizitator
Re: Balustrada de protectie velier
« Răspuns #15 : Octombrie 26, 2017, 12:49:22 pm »
Plasa aceea este în special pt copii sau animale (câini, pisici). În rest ai grijă să legi bine toate, dar absolut toate obiectele de pe punte. Nu lăsa nimic neasigurat, chiar şi pe lac! Apa e tulbure şi e foarte greu de recuperat ceva scăpat peste bord. Până şi parâmele trebuiesc strânse sau puse într-un locker. Chiar dacă sunt legate la un capăt, celălalt se va duce în zone elicei.
La fel înăuntru, înainte de a scoate velele pune bine toate lucrurile, altfel vor zbura peste tot. E cam ca în maşina de spălat :)

Sandpiper

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : Octombrie 26, 2017, 03:49:26 pm »
Plasa aceea este în special pt copii sau animale (câini, pisici). În rest ai grijă să legi bine toate, dar absolut toate obiectele de pe punte. Nu lăsa nimic neasigurat, chiar şi pe lac! Apa e tulbure şi e foarte greu de recuperat ceva scăpat peste bord. Până şi parâmele trebuiesc strânse sau puse într-un locker. Chiar dacă sunt legate la un capăt, celălalt se va duce în zone elicei.
La fel înăuntru, înainte de a scoate velele pune bine toate lucrurile, altfel vor zbura peste tot. E cam ca în maşina de spălat :)

Sfaturi bune de tinut minte :). Multumesc mult.

pelicanul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1100
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Octombrie 26, 2017, 04:22:23 pm »
................. E cam ca în maşina de spălat :)
Constantin dixit: Tot ce poate să cadă va cădea, tot ce poate să se verse se va vărsa, tot ce poate zbura peste bord va zbura peste bord!  :)

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

euromarketro

August 06, 2018, 01:46:28 am
stimati colegi, am nevoie de experienta si sfatul vostru, ma puteti ajuta? ... sper sa nu fiu prea insistent
https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1481.msg47377/topicseen.html#new

Vali

August 03, 2018, 02:10:31 pm
Capitane, cauta pe forum, e un aviz care interzice circulatia cu barci neinscrise pe senal.

capitanu

August 03, 2018, 11:08:18 am
Salut, despre ce aviz este vorba si unde a aparut. Pe AFDJ nu am vazut nimic. Ma uit destul de des. O zi frumoasa.

Show 50 latest
Membri
  • Total Membri: 1788
  • Latest: ionif
Stats
  • Total Mesaje Postate: 47143
  • Total Subiecte: 2426
  • Online Today: 93
  • Online Ever: 154
  • (Octombrie 12, 2018, 11:07:28 pm)
Utilizatori Online
Users: 1