Forum > Barci de pescuit

Alegere barca pt motor de 5cp

(1/3) > >>

radduu:
Buna seara, imi puteti recomanda un model de barca pt un motor de 5cp.
Barca va fi folosita numai pe Dunare -Delta Dunarii, de aproximativ 2-3 ori pe an.

kama3:
E atat de lunga lista incat pentru a te lamuri ce iti trebuie ar fi nevoie de mai multe detalii cu privire la destinatia barcii.
Adica presupun ca te duci la pescuit, dar:
Pe ce distante, cu cati oameni, ce bagaj, posibilitati de transport, dat/scos de la apa, posibilitati de depozitare, vrei pneumatica sau fibra.
Daca singurul motiv pentru care vrei 5 cai e permisul eu zic sa te mai gandesti ca efortul financiar nu e exagerat, timp sa inveti ai pana in primavara..

radduu:
M-am apucat de invatat, initial vroiam pneumatica si un motor de 20cp, apoi m-am razgandit la una de fibra, apoi m-am razgandit la a mai face cursurile pt a lua acea diploma cu care te poti inscrie pt permis....apoi nevasta...si nevasta iar , bani, vreau sa fac in asa fel incat sa-mi iau o barcuta si un motoras fara un efort prea mare ca sa implice si parerea sotiei :)))).
Barcuta o vreau pt pescuit (oricum nu prind nimic), adica sa ma pot deplasa pe Dunare (Tulcea), in Delta, pe canalele alea si pe lacurile din Delta Dunarii, eu cu sotia si bagaje - lansete + ce mai implica pescuitul.

radu andritoiu:
" Barcuta o vreau pt pescuit (oricum nu prind nimic "
uite un coleg sincer si glumet; mai rarut prin zona
o barcuta care  s ar misca bine cu 5 caluti este river 5,1
mister haiduc iti poate oferi mai multe pareri, are una
lui ii place, nu inteleg de ce

radduu:
Am gasit mai multe filmulete pe net, vad ca e chiar ok, se descurca bine pe apa cu motor intre 5cp si 30cp

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina urm─âtoare

Du-te la versiunea complet─â