Pescuit la păstrăv pe Bicaz

Creat de mariusm piesenoi111, Mai 24, 2019, 08:27:26 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariusbig

Filmarea a fost trimisa lui Vali cu rugamintea sa o posteze aici cand are timp.
Nu sunt fan tech si nu ma pricep prea bine.
Un peisaj si un lac magnific...
Peturi si ceva gunoaie mai sunt dar nu ca anul trecut.
Asa e in fiecare an, cand vin ploile si cara gunoaiele unor imbecili care le arunca peste tot, in padue sau pe malul apei.

mariusm piesenoi111

Asta e la Carrefour?🤔🤔🤔🐟

byteworks

Marius cum e cu permisele de pescuit, stiam ca lacul e impartit la vreo trei asociatii, cotizezi la toate??
As vrea sa fac si eu un weekend prelungit mai in vara la o relaxare undeva in zona Ceahlau, cu campare.

Vali

Citat din: mariusbig din Mai 28, 2019, 10:44:06 PM
Filmarea a fost trimisa lui Vali cu rugamintea sa o posteze aici cand are timp.

Filmuletul de la Marius e aici: https://we.tl/t-zOGvyZae6y
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

mariusbig

Multumesc Vali.
Lacul este in adm AJVPS.
Cine vrea sa vina in zona va fi ajutat, cu campare, pescuit, informatii, loc de dat barca la apa, etc.
Acum mai depinde si de talentul pescarului...
Cand doriti, numarul meu este 0744778476.

mariusbig

Pentru a petrece cateva zile superbe pe Bicaz, va ofer toate informatiile :
1. Lansarea/ridicarea barcii la apa este gratuita, nu necesita neaparat 4x4 la ridicare, in functie de greutatea barcii
2. Taxa de pescuit este 15lei/zi si se achita numerar la AJVPS numai in baza permisului ANPA din zona Dvs. Deci, cineva trebuie sa va plateasca aceasta taxa inainte sa intrati pe apa. Acel cineva pot fi eu, in cazul in care nu cunoasteti pe altcineva in zona.
3. Ca si cazare, puteti sta pe pontoanele din port. Eu am 2 amici cu pontoane, unul cu 2 si unul cu 6 camere, prevazute cu baie, bucatarie, terasa, gratar pe terasa, etc. Pretul pe camera este 100lei/noapte,in camera de 2persoane. Nu inchiriaza doar o camera, doar tot pontonul. Lenjerie curata,etc. Daca nu doriti sa gatiti, langa aveti restaurantul portului si terasa, mancare ok si pret decent. Barca se tine langa ponton, zona supravegheata video, paza, etc.
4. Va recomand sa aveti toate actele barcii in regula. Capitanul portului nu se joaca in cadrul unui control.
Sunt doar cateva recomandari.
Nu am un business in domeniu, doar cunosc foarte multe persoane acolo fiind din zona.
Vreau doar sa ajut asa cum am fost si eu ajutat in alte zone ale tarii.
Pentru orice alte informatii va rog sa ma sunati.

mariusm piesenoi111

 Gata ....am concluzionat!
Marius de la Piatra Neamt e un lord!

bbl81

Citat din: mariusbig din Mai 29, 2019, 05:33:14 PM
Pentru a petrece cateva zile superbe pe Bicaz, va ofer toate informatiile :
1. Lansarea/ridicarea barcii la apa este gratuita, nu necesita neaparat 4x4 la ridicare, in functie de greutatea barcii
2. Taxa de pescuit este 15lei/zi si se achita numerar la AJVPS numai in baza permisului ANPA din zona Dvs. Deci, cineva trebuie sa va plateasca aceasta taxa inainte sa intrati pe apa. Acel cineva pot fi eu, in cazul in care nu cunoasteti pe altcineva in zona.
3. Ca si cazare, puteti sta pe pontoanele din port. Eu am 2 amici cu pontoane, unul cu 2 si unul cu 6 camere, prevazute cu baie, bucatarie, terasa, gratar pe terasa, etc. Pretul pe camera este 100lei/noapte,in camera de 2persoane. Nu inchiriaza doar o camera, doar tot pontonul. Lenjerie curata,etc. Daca nu doriti sa gatiti, langa aveti restaurantul portului si terasa, mancare ok si pret decent. Barca se tine langa ponton, zona supravegheata video, paza, etc.
4. Va recomand sa aveti toate actele barcii in regula. Capitanul portului nu se joaca in cadrul unui control.
Sunt doar cateva recomandari.
Nu am un business in domeniu, doar cunosc foarte multe persoane acolo fiind din zona.
Vreau doar sa ajut asa cum am fost si eu ajutat in alte zone ale tarii.
Pentru orice alte informatii va rog sa ma sunati.
multumim de info. Foarte la subiect.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"