*

Autor Subiect: Veste de salvare  (Citit de 465 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

BAICOIANU DRAGOS

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Nimic fara Dumnezeu !
    • Vezi Profilul
Veste de salvare
« : Mai 14, 2018, 03:34:27 pm »
 De unde pot sa cumpar veste de salvare pentru greutati intre 80 si 140 kg la un pret accesibil ?

Vali

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 3423
    • Vezi Profilul
    • www.capcompas.ro
Re: Veste de salvare
« Răspuns #1 : Mai 14, 2018, 03:52:06 pm »
Salut si bun venit.

In poza mea de profil se vede un tip de vesta care de noua a costat 40 de lei acum vreo 4 ani. Pe vremea aia se gaseau pe net, pe diverse anunturi, dar de atunci n-am mai vazut acest model. Mi-a placut ca are si flotabilitate suficienta, si e si adaptabila la diverse siluete, fiind prevazuta cu sireturi, si in fata, si pe lateral.

Din ce stiu are Yacht TNG un tip de vesta ieftina, vreo 55 de lei, dar are flotabilitate mai mica, si e din-aia care se trage pe cap si are materialul flotabil doar pe piept si la ceafa. Sper sa nu radeti de mine, dar eu prefer la o vesta si calitatile de protectie la curenti de aer, de tinut la sale etc.

Ar mai trebui intrebat la Marinescu Trading la Tulcea (fosta fabrica de conserve, unde e si Fan Curier). Stiu ca ei aveau veste ieftine si bune, dar nu mai stiu ce oferta au in prezent. Oricum, trebuie luate la rand magazinele de accesorii si intrebat pana gasiti ce vi se potriveste.

Mai demult stiu ca a scris Lacramioara pe forum cate ceva despre ce trebuie sa urmarim cand cumparam veste de salvare, ar trebui dat o cautare pe forum.
"Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce." - Mark Twain.

mariusm piesenoi111

• Hero Member
  • Mesaje postate: 506
    • Vezi Profilul
Re: Veste de salvare
« Răspuns #2 : Mai 14, 2018, 09:31:35 pm »
Salutare
Cred că singurele capabile să susțină greutatea noastră(~140kg) sunt cele autogonflabile de la mărci consacrate.
Eu am bubuit una din greșeală și se face cat o minunata de salvare 😀

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

euromarketro

August 06, 2018, 01:46:28 am
stimati colegi, am nevoie de experienta si sfatul vostru, ma puteti ajuta? ... sper sa nu fiu prea insistent
https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1481.msg47377/topicseen.html#new

Vali

August 03, 2018, 02:10:31 pm
Capitane, cauta pe forum, e un aviz care interzice circulatia cu barci neinscrise pe senal.

capitanu

August 03, 2018, 11:08:18 am
Salut, despre ce aviz este vorba si unde a aparut. Pe AFDJ nu am vazut nimic. Ma uit destul de des. O zi frumoasa.

Show 50 latest
Membri
Stats
  • Total Mesaje Postate: 46659
  • Total Subiecte: 2398
  • Online Today: 59
  • Online Ever: 129
  • (Iunie 18, 2014, 08:03:41 am)
Utilizatori Online
Users: 0
Guests: 58
Total: 58