*

Autor Subiect: June e acasa  (Citit de 8122 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pelicanul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1117
    • Vezi Profilul
Re: June e acasa
« Răspuns #75 : Iulie 20, 2018, 09:53:05 am »
Am si eu poze, buey! Mai frumoase ca ale voastre!  ;)

Bogdan

• Full Member
  • Mesaje postate: 116
  • Albin Vega 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #76 : Iulie 20, 2018, 11:18:50 am »
Vali, Pelicanul,  eu voiam sa le fac baietilor de pe forum o surpriza cand era gata complet interiorul. Cu poze asa cum a fost si cum am transformat interiorul. Intre timp am schimbat tapiseria toata si blaturile de la bucatarioara (tribord si babord).

bluewave

• Regie proprie
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 321
  • No Whistling on Board
    • Vezi Profilul
    • InDaNet.Ro
« Răspuns #77 : Iulie 20, 2018, 01:06:53 pm »
multumesc, interesanta inventie cu 2 strai pupa si acel "sugrumator cu role" care le tensioneaza ...
"No Whistling on Board"

Bogdan

• Full Member
  • Albin Vega 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #78 : Iulie 20, 2018, 02:26:53 pm »
Sincer si mie mi se pare practica. Dupa patru catarari pe catarg ( am descoperit un scurt la lumina de catarg chiar la capelatura) am constatat ca s-a mai slabit straiul pupa si putin sarturile. Cu intinzatorul ala s-a rezolvat rapid si elegant.

Bogdan

• Full Member
  • Albin Vega 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #79 : Iulie 23, 2018, 01:24:13 am »
Sunt realmente impresionat de atitudinea fostilor colegi ( mai mici cu 4 ani  sau mai mari cu tot atat) din Liceul de Marina Galati, pe care sincer in mare parte nu ii mai cunosteam, actualmente functionari la Politia de Frontiera Galati, Capitania Zonala  Galati, ANR, care s-au aratat dornici sa ma ajute/ incurajeze la refit-ul lui JUNE. Acelasi lucru s-a intamplat cu fostii colegi din echipajele cu care am batut "garla ( Rihn - Main - Donau)" in lung si lat cand au aflat ca am o barca la Bazinul Nou. Au auzit ca Bogdan si-a adus velierul din Olanda la Galati si vrea sa plece dar are mult de lucru la el. Fiecare in masura posibilitatilor. Cu sfaturi, "relatii" tot ce se poate ca sa fiu multumit ! Respect! Chiar nu m-am asteptat la asa ceva! Le multumesc pe aceata cale si ma inclin!
« Ultima Modificare: Iulie 23, 2018, 01:47:06 am by Bogdan »

Florio

• Hero Member
  • Mesaje postate: 2591
    • Vezi Profilul
« Răspuns #80 : Iulie 23, 2018, 10:52:40 am »
Sunt realmente impresionat de atitudinea fostilor colegi ( mai mici cu 4 ani  sau mai mari cu tot atat) din Liceul de Marina Galati, pe care sincer in mare parte nu ii mai cunosteam, actualmente functionari la Politia de Frontiera Galati, Capitania Zonala  Galati, ANR, care s-au aratat dornici sa ma ajute/ incurajeze la refit-ul lui JUNE. Acelasi lucru s-a intamplat cu fostii colegi din echipajele cu care am batut "garla ( Rihn - Main - Donau)" in lung si lat cand au aflat ca am o barca la Bazinul Nou. Au auzit ca Bogdan si-a adus velierul din Olanda la Galati si vrea sa plece dar are mult de lucru la el. Fiecare in masura posibilitatilor. Cu sfaturi, "relatii" tot ce se poate ca sa fiu multumit ! Respect! Chiar nu m-am asteptat la asa ceva! Le multumesc pe aceata cale si ma inclin!

Acestea sunt prilejuri cu care ți se umple inima :)
La mai multe!

Bogdan

• Full Member
  • Albin Vega 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #81 : Iulie 25, 2018, 09:23:29 pm »
@ Florio: Multumesc maestre!

Cam asa arata acum:

Florio

• Hero Member
  • Mesaje postate: 2591
    • Vezi Profilul
« Răspuns #82 : Iulie 25, 2018, 10:52:44 pm »
Ce masă interesantă în salon!
Barca arată foarte bine, îi trebuie doar urarea de mare blândă și cart bun înainte! :)

Bogdan

• Full Member
  • Albin Vega 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #83 : Iulie 25, 2018, 11:00:59 pm »
Da, e ciudat sistemul de prindere cu picioarele alea strambe. Sincer, nu sunt foarte multumit de rezultat. Mai sunt detalii de pus la punct, dar le fac pe drum. Bine, e adevarat ca eu sunt greu de multumit!

Multumesc pentru urari, Florio!

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

Octombrie 24, 2018, 07:19:46 pm
 Tutorial de incarcare poze pe servere externe: https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,2218.msg37910.html#msg37910

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:32:41 pm
cica functioneaza

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:31:19 pm
teste - forumul se va bloca in cateva minute, apoi ar trebui sa se restaureze automat

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

Show 50 latest
Membri
Stats
  • Total Mesaje Postate: 47533
  • Total Subiecte: 2459
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 218
  • (Octombrie 28, 2018, 03:29:22 pm)
Utilizatori Online
Users: 7
Guests: 49
Total: 56