piscina de fibra

Creat de bbl81, August 03, 2018, 11:55:07 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bbl81

cum spune si topicul, as vrea sa fac o piscina de 4x4 metri. nu ar trebuii sa fie prea greu, corect? ma gandesc la rasina poliuretanica, ca ii mai ieftina.. inal;time, maxim 1,5 mt, ca va fi supraterana, cusca din bare de otel, si imbracata in lambriu la exterior...

ceva sfaturi, materiale..matrita..etc?




"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bogdanminitehnicus

salut, m-am gandit si eu la proiectul asta. Cel mai simplu e sa faci piscina rotunda. Tragi placi nu foarte groase 3-4mm de fibra pe geam (dimensiunea geamului sa fie inaltimea piscinei), dar cu gelcoat sa iasa o fata lucioasa. Apoi lipesti placile intre ele pe drept, iar dupa uscare le unesti capetele si formezi un cerc pe care il imbraci la exterior cu alta fibra si rasina. Fundul il faci in acelasi fel dar trebuie sa nu fie asa lucios.

timberland0910

Nu e mai simplu asa ???https://www.novarainvest.ro/bazine-piscicole  .fac si la comanda .Eu la ei mi-am facut un bazin pt jacuzzi de exterior .E din polietiena sau polipropilena si e foarte rezistent

rexsailor

Citat din: bbl81 din August 03, 2018, 11:55:07 AM
ma gandesc la rasina poliuretanica, ca ii mai ieftina..

nu stiam de asta ca si eu caut!...pentru ceva gingas, sa nu zgaraie ;D...
nu-mi spune ca nu se poate, ci spune-mi cum se poate !
pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!        ( eduard burke )