Avantajele peridocului basculabil fata de cel normal

Creat de dany, Octombrie 18, 2013, 07:18:20 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

atar

Citat din: Fritz din Septembrie 16, 2014, 04:01:51 PM
Bara o faci din aluminiu sau chiar fibra de sticla ...si trebuie s-o dai jos cand dai barca la apa ...Uite doua poze.
Prima e ..un peridoc Ellebi, italian. Bara e fixata cu doua agrafe pe daua tezi care trec prin alte doua fixate pe peridoc. Scoti agrafele, scoti stecherul si gata.
A doua e de la peridocul meu de la pilotina.  Bara e fixata pe doua brate rectangulare care intra in rectangularele peridocului.  Si aceste brate sunt pe balamale. Se impacheteaza ..una peste alta si pot baga bara in masina . Bara trebuie sa fie cam la 1.30 m...ca altfel nu-ti intra in masina...si cu priza de 12v pe ea.    Pe peridoc pui un cablu cu 7 fire .stecher -stecher.
Redeschid acest subiect.
Felicitari in primul rand. Foarte fain peridocul.
Unde pot gasi rectangularele acelea perforate, care creeaza bratele barei cu numarul si luminile, si intra in teava peridocului?

Haiduc


Salut
profilul il gasesti la firme cu materiale electrice mai industriale sa zic asa(este un profil care se foloseste la prinderea jgheabului metalic pe tiranti metalici de acoperisul halelor pentru a face trecerea cablurilor  dintr-o parte in alta)exista diferite dimensiuni 32x20/40x20/40x40 il gasesti sub denumirea de profil sina dar grosimea este  de 1.5mm/2mm si 3mm.Pentru ce iti trebuie tie este ok
Numai de bine sa auzim

atar

Multumesc de idee.
Am gasit la Grand Voltage de 50x30x2, ca sa il bag in teava mea de 60x40x3.

cristi80

Dacă te ajuta, eu am folosit țeava rectangulară de aluminiu, iar bara de lumini am făcut-o din pervaz de aluminiu de la termopane

cristiantutuianu

Citat din: atar din August 22, 2018, 10:42:19 AM

Unde pot gasi rectangularele acelea perforate, care creeaza bratele barei cu numarul si luminile, si intra in teava peridocului?

Rectangularele acelea perforate = pat cablu metalic si la o cautare rapida au aici https://www.materialeelectrice.ro/pieasa-accesoriu-profil-sina-60x40x2-mm

iulian_cioclin

Salutare,

Am incercat sa descarc proiectul peridocului descris de Fritz, nu mai este compet. Defapt mai este doar prima pagina.
Mai are careva proiectul acesta sa il ataseze din nou? sau sa mi- trimita pe email? Email: iulian_cioclin@yahoo.com

Multumesc!