*

Sondaj

In ce situatie va aflati ?

Nu am veste , nici nu vreau !
0 (0%)
Am veste dar nu le port !
5 (6.8%)
Am veste si le port !
25 (34.2%)
Am clasica dar vreau automata !
5 (6.8%)
Am automata dar vreau clasica !
0 (0%)
Am clasica si sunt multumit !
23 (31.5%)
Am automata si sunt multumit !
8 (11%)
Nu am vesta vreau sa-mi iau clasica !
3 (4.1%)
Nu am vesta vreau sa-mi iau automatica !
4 (5.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 47

Autor Subiect: Vesta de salvare automata vs clasica vs "ajutor de plutire"  (Citit de 4613 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Zodiac

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 326
    • Vezi Profilul
Re: Vesta de salvare automata vs clasica vs "ajutor de plutire"
« Răspuns #105 : Martie 01, 2019, 10:49:16 pm »
De la 39 de voturi inca aproape de 500 de vizionari ...fara vot !

crysty

• Full Member
  • Mesaje postate: 132
    • Vezi Profilul
« Răspuns #106 : Martie 03, 2019, 05:25:55 pm »
@Zodiac - normal....39 au barca si restul sunt aspiranti sau daca au barci atunci le este rusine sa dea click pentru ceea ce li se potriveste.

Zodiac

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #107 : Martie 05, 2019, 12:01:24 pm »
 Daca nu au barca...macar o vesta  ;D !

Pana la urma...cu greu  ;D , dar s-a depasit numarul de 40 . Poate nu reprezinta opiniile tuturor barcagiilor din Romania , dar cu siguranta sondajul este reprezentativ pentru acest forum .
Cateva concluzii preliminare :
1) La capitolul "nu vreau si nu am = 0" , e important ca oamenii inteleg importanta unei veste , sau macar ca se tem de amenzi  :D .
2) Ar fi interesante motivele celor 4 care au raspuns ca au veste dar nu le poarta . Daca ar dori sa intre aici si sa ne spuna si motivul sau motivele , ar fi si mai bine . Ce tip de veste au , sunt grele , sunt incomode....etc . , ar purta vesta daca ar avea una de calitate superioara celor detinute . Si aici nu discutam de cei care pescuiesc in stationare , acolo sa spunem ca pericolul ar fi mai mic pentru cei care stiu sa inoate bine ci in deplasarea cu barca .
3) Am veste si le port ! Aici ar fi interesanta sinceritatea votantilor . Daca au votat 43 de insi , din care se scad cei 4 care au si nu le poarta , se scad cei 4+2 care nu au dar vor sa-si cumpere , dupa calculul meu = 33 de insi care ar trebui sa le poarte si nu 23 cum reiese din sondaj  ;) !
Revin ...cu continuarea !

PS - Se poate vota in continuare !
« Ultima Modificare: Martie 05, 2019, 12:33:49 pm by Zodiac »

Zodiac

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #108 : Martie 07, 2019, 03:00:15 pm »
Au venit si capsulele CO2 de rezerva . Ce e bine e ca au venit cu cate 2 pastile , fiecare , deci am pentru mai multi ani  ;D .
Pentru cei interesati au venit si vestele de salvare pentru caini , Ruffwear , materiale exceptionale , arata beton si nu ii deranjeaza in miscare .
Nu mai bag poze si preturi...ma protejez  ;D !
Vad ca votul a ajuns la 46 de persoane , ne indreptam catre 50 .
Spor !

Zodiac

• Sr. Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #109 : Martie 11, 2019, 12:09:09 pm »
Continuare ! Deja s-a ajuns la 47 de voturi , suficient din punctul meu de vedere .
Avem 23 de colegi care sunt multumiti de vestele clasice , asta este foarte bine , dar avem si 5 care vor sa treaca la automata .
De fapt , daca ii adunam pe cei 5 cu cei 8 care sunt multumiti cu automata si cu cei 4 care nu au dar vor automata deja avem 17 care sunt atrasi de cea automata si situatia se mai echilibreaza .
Sa vedem in viitor cum va evolua situatia , in prezent fiecare tip de vesta vine cu avantajele si dezavantajele ei .
Cele clasice , mai ieftine , usor de intretinut , poti face si baie cu ele fara costuri suplimentare dar mai grele si mai inconfortabile .
Cele automate , mai scumpe , necesita intretinere si pe la 2 ani schimbarea cartuselor si a pastilelor , nu poti face baie fara sa platesti cartusul&pastila , dar usoare si confortabile .
Dar se pare ca asta este evolutia , acum cativa ani :
- nu cumparam masini cu aripi de plastic....ca nu sunt din metal ;D , acum vad ca plasticul nu rugineste si sunt mult mai ieftine la inlocuire
- nu cumparam un telefon...mai mic decat caramida(primul meu Motorola) ca nu e rezistent , acum majoritatea au telefon de "3 milimetri ;D" latime...sau deja vorbim la ceasuri  ;D
- barcile erau din lemn , acum............... ;D
Spor si multumesc pentru informatii si...voturi !

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

Octombrie 24, 2018, 07:19:46 pm
 Tutorial de incarcare poze pe servere externe: https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,2218.msg37910.html#msg37910

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:32:41 pm
cica functioneaza

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:31:19 pm
teste - forumul se va bloca in cateva minute, apoi ar trebui sa se restaureze automat

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

Show 50 latest
Membri
Stats
  • Total Mesaje Postate: 50159
  • Total Subiecte: 2580
  • Online Today: 35
  • Online Ever: 218
  • (Octombrie 28, 2018, 03:29:22 pm)
Utilizatori Online
Users: 0
Guests: 24
Total: 24