*

Autor Subiect: Certificat internaţionale de conducător de ambarcaţiune de agrement deterirat  (Citit de 708 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

MBG

• Full Member
  • Mesaje postate: 147
  • www.magavet.ro
    • Vezi Profilul
    • magavet
Salutare tututor,
In cazul deteriorarii certificatului internaţionale de conducător de ambarcaţiune de agrement, care sunt pasii de urmat pentru emiterea unui nou certificat?
In ordinul 527/2016 la capitolul II se speficica " (5) Pierderea certificatelor internaţionale de conducător de ambarcaţiune de agrement se publică într-un ziar local în termen de 30 de zile. "
Ok, nu il declar deteriorat,il declar pierdut.
 Ce inseamana local? Dau anunt in ziar la Bucuresti sau la Constanta?
Si pe urma cum procedez?
Care sunt pasii de urmat?
Multumesc in avans pentru raspunsuri.
LIfe is to short to stay on the dock!

Dbr

• Hero Member
  • Mesaje postate: 628
  • Daca apa nu e , nimic nu e !
    • Vezi Profilul
Salutare,
Sfatul meu este sa suni ( eventual email) inainte de toate la ANR in Cta si vezi ce iti raspund ei.  De regula, in cazul pierderii/ furtului/ deteriorarii unui certificat/ permis/autorizatie , in principiu orice tip de act emis de o autoritate competenta prin care se da dreptul unei persoane de a exercita o anumita activitate trebuie sa te adresezi emitentului.
Stima tuturor.

Alex1958

• Hero Member
  • Mesaje postate: 692
    • Vezi Profilul
Certificat internaţionale de conducător de ambarcaţiune de agrement deterirat
« Răspuns #2 : Aprilie 12, 2019, 09:42:04 a.m. »
Salut!
Nu stiu exact care e problema ta dar la carnetul meu de Conducator De Ambarcatiune (cel care arata ca un card) am patit ce se stersese culoarea -din cauza proastei calitati a cernelei/imprimarii, habar n-am exact de ce.
M-am dus cu el la capitanie si in cateva zile mi-au dat altul, fara sa ma taxeze.

MBG

• Full Member
  • www.magavet.ro
    • Vezi Profilul
    • magavet
Salut!
Nu stiu exact care e problema ta dar la carnetul meu de Conducator De Ambarcatiune (cel care arata ca un card) am patit ce se stersese culoarea -din cauza proastei calitati a cernelei/imprimarii, habar n-am exact de ce.
M-am dus cu el la capitanie si in cateva zile mi-au dat altul, fara sa ma taxeze.
Salut,
Multumesc frumos pentru raspuns.
Si eu tot permis tip card am,ideea este ca din cauza calitatii proaste a plasticului s-a rupt transversal intr-o parte.
La ce captianiei ai fost sa il schimbi?
La Snagov, cea din Herastrau?
Si practic nu a mai trebuit sa depui nimic altceva in afara permisului deteriorat?

MBG

• Full Member
  • www.magavet.ro
    • Vezi Profilul
    • magavet
Revin si cu poze.
Chiar nu credeam ca poate sa cedeze asa de usor plasticul pe care este tiparit...

Alex1958

• Hero Member
  • Mesaje postate: 692
    • Vezi Profilul
Certificat internaţionale de conducător de ambarcaţiune de agrement deterirat
« Răspuns #5 : Aprilie 15, 2019, 12:18:50 p.m. »
Eu am fost in Herastrau.
N-ai ce pierde, nu trebuie sa te duci sa dai anunt prin ziare sau altele. In cel mai rau caz te taxeaza de niste bani...
Bafta!

MBG

• Full Member
  • www.magavet.ro
    • Vezi Profilul
    • magavet
Eu am fost in Herastrau.
N-ai ce pierde, nu trebuie sa te duci sa dai anunt prin ziare sau altele. In cel mai rau caz te taxeaza de niste bani...
Bafta!
Multumesc frumos!
Cand ajung in tara fac un drum pana la capitania Snagov.

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

Octombrie 24, 2018, 07:19:46 p.m.
 Tutorial de incarcare poze pe servere externe: https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,2218.msg37910.html#msg37910

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:32:41 p.m.
cica functioneaza

gupi

Octombrie 22, 2018, 03:31:19 p.m.
teste - forumul se va bloca in cateva minute, apoi ar trebui sa se restaureze automat

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 p.m.
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 p.m.
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

Show 50 latest
Membri
  • Total Membri: 1900
  • Latest: fulg
Stats
  • Total Mesaje Postate: 50493
  • Total Subiecte: 2598
  • Online Today: 42
  • Online Ever: 218
  • (Octombrie 28, 2018, 03:29:22 p.m.)
Utilizatori Online
Users: 2