caut un 2t 20 cp

Creat de dany, Aprilie 21, 2019, 09:03:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dany

Am un bun prieten ce m-a insarcinat sa-i caut un motor de 20 cp cizma scurta in 2t comanda la maner ,pt. o barca pneumatica Yamaha 340.El lucreaza pe comunitate sofer pe tir , vine acasa in mai si vrea sa se dea cu barca recent cumparata.Apelez la voi pt. oferte.Multumesc.
Ps. In cautarile mele dau peste un anunt pe olx.....Puteam sa jur ca vazusem anuntul pe subito si-l salvasem pe undeva.Asa ca va supun atentiei  anunturile.Sunt cumva identice pozele din anunturi?

kama3

Daca omul l-a luat de acolo mai ieftin si vrea sa-l dea aici mai scump nu trebuie sa-l blamam.
Pana la urma orice negociere se face la fata locului. Eu l-am negociat pe OLX si il scosesem in 700 de euro. Daca ma duceam acolo probabil ca omul mai lasa. Si asta la trei zile dupa ce aparuse anuntul.  ;D
Pana la urma daca gaseste un cumparator care sa i-l ia la pretul asta atunci bravo lui.
Si eu mi-as fi luat un motor de la Italia ca arata bine pe anunturile de acolo, dar cum il aduceam aici ca n-am niciun prieten capsunar pe acolo ca sa-l ia si oricum trebuia sa platesc trasnportul pana aici.
Pe mine ce ma enerveaza la vanzatorii astia e ca ne cred prosti. In acte e 20 de cai da de fapt el are 25 si trage ca un 4t in de 30 (de parca calul n-ar fi la fel), ca e cel mai extranemai pomenit de usor motor fabricat vreodata, ca are cizma si evacuare sport, da nu spune ca e o rasnitza de 30 de ani, care consuma o galeata de benzina la ora plus ulei, ca fac zgomot ca draq mai ales alea cu evacuarea pe deasupra cizmei, ca cauciucurile si plasticile din ele se coc si poa sa crape cand ti-e lumea mai draga samd.
Sunt motoare care stau pe OLX de acum doi ani de cand mi-am vandut eu fosta barca si am inceput sa urmaresc OLX-ul.
Daca vrei sa dai un lucru ori il dai repede la pretul pietei ori tii la pret si astepti fazanul. Care poate aparea mai devreme, mai tarziu sau deloc.
On topic. Daca rasnita pe care am luat-o se pupa cu barca si merge bine atunci o sa vand Evy -ul de 15 pe care il am acum.


dany

Am rude in zona in care aparuse de vanzare pe subito,dar sau miscat prea lent.....M-am ofticat!I-l scoteau la  400 e plus 100 adus.
Pretul  pe care-l cere asta din Iasi e exagerat si iar m-am ofticat !
Mai apar ele.

kama3

#3
 Ai rabdare... asta nu se da cu mai mult de 550-600e. Fii pe faza.

Omu' l-a luat la licitatie😂🙋

dany

Ai facut cercetari?!Pozele sunt identice ,mai putin''pixelul  verde'' din poza postata de iesean.Ce vorbim noi aici...Lasa-l cu d-zeu cu motorul lui cu tot...nu o sa incepem un razboi din asta...
Am fost indignat si ofticat,ce-i drept...

kama3

Ma mai distrez din cand in cand pe OLX cu cetateni care au impresia ca toti romanii sunt prosti si cad in limba cand vad cate o rasnita recent adusa si nerulata in tara. "Nepus pe apa in Romania" . Da ce plm are frate apa din Romania?
Aceleasi "ganduri bune" si pentru anunturi dedicate "cunoscatorilor" si "colectionarilor".



dany

Probleme cu Sicilia....Pe langa faptul  ca e departe  ,nu prea sunt seriosi...

valyxman

In acest caz in ce zona ar fi de cautat in Italia.
asa ca orientare sa inteleg ca transportul ar fi 100 e si alta 100 deranjul dumneavoasta.
Intreb ca ma tot uit de un timp dar raman impotmolit in partea de transport si intermediere...

dany

zona Padova,veneto,treviso sau como[mai la nord].S-ar putea sa ajung pe acolo cam intr-o luna cel mult....ce bine ar fi...Sunt motoare nescoase pe site-uri, ce stau prin marine degeaba....Alea sunt de combinat.Mai greu cu italienii caci nu au acte sau le au ratacite si sunt f. comozi sa le caute.Trebuie sa ai pile  din partea lor,ceea ce eu cred ca am in vreo doua locatii.
Sper sa nu intervina nimic ....Cand voi stabili plecarea am sa dau un ''tignal''

valyxman

Viața fiind plina de neprevăzut, daca mai e interesata persoana de 20 cp. Îl dau eu pe al meu. Știu că acu 2 sapt visam sa il fac sa zboare eventual, dar am ocazia sa iau unul nou. Deci am de dat un Mercury 20 2t din 2003 cizma scurta și mâner. Stare mai mult decât buna zic eu dar las asta pentru vizionare proba că așa e mai bine. Rezervor, linie și un bidon de ulei 2t de 4 l vin cu motorul.

dany

i-am trimis deja linkul de pe fb,acum o ora.inca nu a raspuns.Luni sau marti vine acasa.