Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

bine-ai venit teo pes pe meleagurile noastre , a celor iubitor de ape , barci , motoare , vele si nu in ultimul rand pescuit. Sa-nteleg ca esti din BRAILA ?

teo pes

tzu ! din buzau ! sa incepem cu inceputurile (cu dulapul de tabla nu am)
Viata i grea !!  Dar trece !!

teo pes

bineinteles ca am schimbat si maisina .. o Niva noua !si dai prin coclauri!..
Viata i grea !!  Dar trece !!

teo pes

dar cred ca s a mai si meritat! ?
Viata i grea !!  Dar trece !!

dany

E foarte bine ca te-ai prezentat in felul acesta.Esti placut inimii mele.Cu toate ca m-ai cam enervat mai intai cu dulapul de scule plutitor si mi-ai adus aminte de vechi experiente nautice mai mult sau mai putin placute.Ti-am dat crezare si am avut incredere,si iata  ca nu ai ramas la stadiul mai sus amintit si asta ma bucura nespus.Se vede pasiunea care te-a cuprins si rezultatele asisderea .Pune tu acum manuta si raspunde-mi si mie postului''punct de plecare mahmudia''si gata cu laudele :D

gabone

salutare tuturor..!!numele meu e Gabi , sunt din Giurgiu si sunt pasionat de apa si de barci . Va zic "bun gasit" si sper sa ne cunoastem mai bine.

Vali

Cu nitica intarziere ii salutam pe noii colegi teo pes si gabone. Bine ati venit, Teo si Gabi, si va dorim sedere placuta pe capcompas.ro :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Moshu

Salutari - in primul rand lui Vali in calitatea'i de gazda - cat si tuturor pasionatilor de barci, ape si, sper eu, de natura (de braconieri nu vreau sa aud, o sa aflati de ce / amanunte la timpul lor) si bine v-am gasit.
Onorat fiind sa va cunosc, chiar daca momentan doar virtual, sa va spun cateva cuvinte despre mine. Numele meu e Catalin (da', daca baba-mi spune Moshu, zic s'o lasam asa ca nu'mi displace :) ) si, nascut fiind la mal de mare (la nici 100 m, fara gluma, mama nu a mai ajuns la maternitate,) in batranul Tomis, sunt unul dintre cei care nu concep viata departe de ape. Iubesc si respect Marea si Dunarea, sunt un impatimit de natura salbatica, pesti, pescuit (90% C&R) si, cu voia dvs., de ambarcatiuni, indiferent de marimea, tipul si/sau propulsia lor (chiar daca acu' nu prea ma mai tin salele ador sa trag la babaicile vechilor lotci lipovenesti catranite, pe Dunare si in Delta).
Prezentarile fiind facute voi reveni, cat de curand, cu niscaiva intrebari la domniile dvs. incercand totodata sa-mi aduc aportul la subiectele despre care mai am (cat de cat) habar.
Stima si o seara buna in continuare tuturor!

P.S. pentru Vali: Galatiul e orasul studentiei mele, Bratesul l-am cunoscut foarte bine iar la lipoveni am stat destul de mult in gazda (in Vadu Ungurului) ...
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

Vali

Salut Catalin si bun venit pe forum. Ca sa vezi ce mica e lumea, sunt si eu inca unul din puii de lipoveni din Vadu' Ungurului :). Am locuit toata viata aici, iar tata, bunicul, strabunicul au fost pescari la navod la Brates. In copilarie si cand eram ceva mai tanar am pescuit si eu la Brates la navod, si la Dunare la scule curgatoare. Chiar am scris acum cativa ani pe barcaholic despre aventurile din acele vremuri, si de cand spun ca am sa continui sa scriu, dar greu cu timpul.

Asa ca ma bucur sa cunosc pe cineva care a experimentat viata la "Galati-sat"si ceea ce tine de ea. Sper sa ne cunoastem si in marime naturala, sunt sigur ca vom avea ce povesti.
Salutare si sa ne pluteasca barcile :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

as69

salutare tuturor
ma numesc Adrian am 45 de ani sunt din bucuresti si se pare ca am fost atins de mirajul dunarii.acest forum are si el o                 mare parte de  vina.de cate ori ma luam cu treaba la servici si mai uitam de dunare,pescuit,barci, era de ajuns sa mai citesc ceva de pe aici si faceam temperatura din nou,si acum dupa vreo 2 ani de citit pe aici  am luat hotararea in sfarsit de a imi indeplini visul ,pe care o sa vi-l spun si voua intr-un topic pe care o sa il deschid in curand si unde chiar as avea nevoie de sfaturile voastre. declar public ca cel care mi-a mancat multe nopti este userul Mihaif99 caruia ii multumesc in mod deosebit.

acig

Salutari noilor sositi;
Fie ca visurile si asteptarile voastre sa isi gasesca implinirea alaturi de membri clubului,multi adevarati experti.
Bafta si sa ne vedem fata cat mai curand.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

Wow !!!  :o :o :o :o :o

Invazie de nou veniti !!! Pai ..... fiti bineveniti , dragilor !!!

Personal sunt uluit si bucuros vazand ca mai toti au fost otraviti de nautica incercand sa caute mustaciosii solzosi prin gropane nestiute !

Sedere placuta , ape bune , si ..... fir "tambal" !  ;)

Moshu

Mulțam tuturor de urări și buna primire.

@acig - fiind tot din Constanta nu văd de ce nu ne-am vedea în curând... Aștept un semn când vă mai întâlniți.

@Vali - având multe în comun promit să povestim face-to-face până la vară.
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

cristiantutuianu

In primul rand ...BINE AI VENIT  pe capcompas.ro  ;) Moshu
Citat din: Moshu din Martie 06, 2014, 02:56:45 PM

@acig - fiind tot din Constanta nu văd de ce nu ne-am vedea în curând... Aștept un semn când vă mai întâlniți.

Daca tot esti din Constanta,  esti bine venit si in brigada Constanta daca iti doresti
http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,875.msg13273.html#msg13273
Astept sa fiu contactat de tine. Trebuie sa executam o adunare ...a trecut ceva timp
Sanatate

Moshu

@cristitutuianu

Multam de urari si invitatie, bine'nteles ca-mi face placere sa ma alatur brigazii Constanta ...

"Trebuie sa executam o adunare ...a trecut ceva timp" - daca'i musai, cu placere :)

P.S. iti trimit MP cu datele de contact

I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...