Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 19 Vizitatori vizualizează acest subiect.

drosofila72

Salutari la toata lumea.
Va astept la Jurilovca.
Romanii au talent.Nalivaaai !!!!!!!!

stavride

Citat din: drosofila72 din Mai 02, 2011, 04:56:59 PM
Salutari la toata lumea.
Va astept la Jurilovca.

Bine ai aterizat. Speram sa ajungem.
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Imi

Salutare Vali, salutare la toata lumea ! Bine v-am gasit si regasit !

Sunt Imi din Timisoara, caiacist, biciclist si pasionat de fotografie.

Vali

Citat din: drosofila72 din Mai 02, 2011, 04:56:59 PM
Salutari la toata lumea.
Va astept la Jurilovca.
Salutare Musca ;D, sa ne vedem la balta la tine peste 2 weekenduri ;).
Citat din: ImiSalutare Vali, salutare la toata lumea ! Bine v-am gasit si regasit !

Sunt Imi din Timisoara, caiacist, biciclist si pasionat de fotografie.
Salutare la caiacisti, si bun venit in balta braconierilor cum spune skipper :). Te saluta inca un biciclist din celalalt punct cardinal al tarii ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vlad

Citat din: Imi din Mai 03, 2011, 11:15:53 AM
Salutare Vali, salutare la toata lumea ! Bine v-am gasit si regasit !

Sunt Imi din Timisoara, caiacist, biciclist si pasionat de fotografie.
Salut Imi! Si mie imi place bicicleta! Un cort un kayak si o bicicleta imi par a face o vacanta ideala!
Bine ai sosit.

Popey Marinarul

Salut Vali,

Salutare tuturor si bine v-am regasit.

Numele meu este Nelu Popescu sunt din Bucuresti am 43 ani si din
Iulie 2009 am citit posturile multora dintre voi pe "Barcaholic", am
si raspuns la citeva in limita bunului simt si a cunostintelor mele....
am construit o barcuta folosindu-ma de sfaturile si postarile voastre,
am permis cat. D din Septembrie 2009 si continui sa visez la ziua in
care voi avea marea mea barca.

Sa auzim numai de bine .

Vali

Salutare Nelu si bun venit in ograda noastra :). Sa ne vedem pe balta fiecare cu barcazu' lui, dar intai sa le facem cat mai bune si cat mai frumoase :). Respect, Vali braconieru' ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

CrocodiluDiluDilu

Salutari!  Sunt Dorin Chiş din Oradea, acelasi Crocodil pe care-l stiti de pe Barcaholic.
Life in color!

Vali

Să trăiască vestitul Kiru, şi bun venit in balta braconierilor, cum spune skipper  ;D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Captan

#85
Salutari la toata lumea, Popovici Bogdan din Constanta,navigator. Revin cu poza,dar sunt ocupat cu barca acum, ma chinui sa o readuc in forma buna si sa o pun pe apa cat mai repede. Promit si povesti cu pirati din ultimul voiaj.
Si apropo, Barcaholic devenise neplacut (cel putin ptr mine), parca vorbeam intre domnisoare, cum te zbarleai la cineva ,te stergea admin-ul(patit pe propie piele).

gvincentiu

Incep sa apara nume grele si oameni seriosi se aduna pe aici :). Se schimba centrul de greutate pe proa... ;)
Ganduri bune !

kmbh69

Salutari tuturor,
Sunt Bogdan, medic, deocamdata din Cluj, iar de la 1 iulie 2011 in Wilhelmshaven (pe coasta Marii Nordului, in Germania), pasionat si de veliere. Pana acum, din motive geografice (apropierea de casa), am fost predominant pe ape interioare (veliere si windsurfing pe lacuri, ture pe rauri), si ceva windsurfing pe mare nu prea agitata (cu valuri de max 1 m).

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Viorel Gheorghe

Salutare tuturor, va urmaresc de ceva timp si ma bucur sa va intalnesc. Eu sunt Viorel si am virusul caiacului. Acum cativa ani cu ocazia TID-ului, pentru ce ii era greu sa-mi pronunte numele un nene foarte simpatic din Germania ma intreba daca poate sa-mi spuna CptNemo(aveam atunci o palarie de soare pe care scria Nemo), am acceptat ce era sa fac  ;D .
Din ziua aia toti cei din turneul de atunci ma strigau asa. Asta-i povestea poreclei, pentru cei ce nu o cunosc, cat despre mine, turele si caiacele mele am sa va povestesc la o bere daca sunteti din bucuresti sau la o tura daca reusim sa ne intalnim pe apa!