Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

adrianpacurici

Buna ziua..
Pana acum am profitat de sfaturile celor de aici, dar azi am vazut aceasta sectiune.. si spre uimirea mea nu am gasit pe nimeni sa fi postat aici din Tulcea
Eu sunt Adrian Pacurici, sunt electronist, si pompier , din Tulcea, cu mama din delta si tata din Constanta si sunt pasionat de barci , motociclete, si APA de cand ma stiu. Pana acum credeam ca o barca este ceva prea scump sa imi pot permite...dar cu ajutorul lui D-zeu am reusit sa pot visa la momentul cand ma voi plimba cu propria-mi barca.
cu respect si astept o intrunire la vara in delta

mobile


bine v-am gasit si salutari de pe mures  :)


Vali

@Adrian Pacurici: bun venit intre barcagii, si salutari de la (inca) un electronist :). Iar despre barca visata, ai nimerit bine, fiindca asta e scopul nr. 1 al forumului capcompas.ro, sa ajunga sa aiba toti forumistii barca visata.
@mobile: bun venit pe la noi prin ograda, si poate ne mai spui o vorba - 2 despre tine :). Salutare de la malul Dunarii.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Captan

@mobile. Nu te-ai prezentat, dar nu conteaza, nu cumva esti aproape de Timisoara :D, din greseala? Am nevoie de un contact in zona!

love delta

va rog sa ma scuzati,nu am stiut ca exista acest topic si de aceea nu m-am prezentat de la bun inceput.
mi-am ales pseuonimul de lovedelta pt ca iubesc tot ce anseamna deltadunarii si in general natura.sunt din tulcea,meseria de baza e tamplaria,si sunt anebunit dupa barci in special cele din lemn.va salut pe toti pasionatii de ape si barci si sa treaca o data gheata asta sa ne bucuram cu totii de aventuri nautice cat mai placute.



Captan

@love delta. Asta-i culmea!!!!! Si iubitor de barci si lucrator cu lemnul si nu ne spui ce barca ai sau ai construit! Si foarte apropae de apa! Ce-ti poti dorii mai mult?! Poate apelam si noi la asa ajutor!

love delta

nimic de zis asa este,am inceput anul trecut prima mea  barca in stripplank si nu am reusit sa o termin pt ca mare parte din buget l-am alocat achizitionarii unui motor si unei iole480,ca sa am cu ce sa ma dau si eu.pasiunea ma mistuie de mic si usor usor sper ca in fiecare an sa fac cate o barca mai mica sau mare si deja am colaborari cu lucrul in lemn la barci,dar cu pasi mici se fac mile multe.si de ajutor cu ce pot fi de folos daca aveti nevoie nu e nici o problema.

aleks

Va salut, am reusit in sfarsit sa ma loghez pe forum, dupa ce l-am citit cateva zile bune, plin de admiratie fata de atmosfera de aici si de cunostintele voastre. As vrea ca si pe forumurile noastre auto sa fie atata relaxare, dorinta de a-ti ajuta colegii de forum si atatea cunostinte concrete.
Astea fiind spuse, bun gasit  :)

ionitzady

Salut aleks si bun venit pe forum, cred ca si pe celelalte forumuri auto sunt oameni bine intentionati si care raspund promt dar aici este ceva aparte , daca din 2000 romanii au inceput sa importe masini masiv acum a venit randul ambarcatiunilor , iar aici intradevar este ceva deosebit. Daca nu mereu se intampla sa conduci masina cu placere o ambarcatiune fie ca o conduci cu viteza fie incet simti intradevar ca esti liber si te incarci de satisfactii, cu exceptia cand motorul te lasa pe valuri si incepe ploaia dupa care sotia incepe s-a bombaneasca :)  mai sunt si deastea dar aceste momente devin mai tarziu cele mai tari povesti . Inca o data  BUN VENIT !

aleks

Probabil ca ai dreptate, voi stiti mai bine ca mine :)
Multumesc de primire :)

gvincentiu

Citat din: aleks din Februarie 20, 2012, 09:33:03 PM
As vrea ca si pe forumurile noastre auto sa fie atata relaxare, dorinta de a-ti ajuta colegii de forum si atatea cunostinte concrete.
Este o vorba: la politica, fotbal, femei si auto se pricep toti. :)
Ganduri bune !

aleks

La politică şi fotbal, ca la femei e mai difici, trebuie niste calitati, competente, e complicat :D
Cat despre masini... daca s-ar pricepe toti, n-as mai avea de treabă, mulţumesc cerului că n-am timp liber :P

nelu

  Buna seara,ma numesc Nelu Tanvuia,sunt din Galati ,am 43 de ani si sunt pasionat de barci,navigatie si pescuit. In copilarie am facut navomodelism,in adolescenta visam sa-mi fac un yaht cu care sa colind. Pe la 30 de ani am lucrat la o firma de barci dupa care am desenat si construit o barca de tabla pentru motor de Mobra(4 cp).Acum doresc sa descopar placerea de a naviga cu vele pe Dunare.

Vali

Salut Nelutu si bun venit prin ograda noastra :). Abia astept sa ne arati ce ai mai desenat sau construit. Multe salutari din partea forumistilor de pe capcompas.ro ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

costel

Salut pe toata lumea.Ma "denumesc" Costel, sunt din Bucuresti, pasionat de barci si pescuit.
Legat de barci, am construit si trebuie sa finisez si sa "armez" weekenderul de la Stevenson, Astept timp frumos sa pot lucra.Cam atat deocamdata despre mine, ne mai imprietenim, mai vorbim.