Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

Salut Costel si ma bucur ca ne-am cunoscut "live" la Salonul Nautic :). Imi pare rau ca din cauza pogramului incarcat, n-am apucat sa ajung sa-ti vad Weekenderul, dar cine stie, poate il voi vedea cu ocazia lansarii.
Multe salutari, si bine ai venit intre colegii de pasiune din acest cuibar virtual :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

adytimofte

Bine v-am gasit!
Ma numesc Adi sunt din Pascani jud Iasi
Am o barca de 5m cu un motor mercury in 2timpi de 75 si permis cat D
Din pacate la noi nu prea este apa...


Vali

Salut Adi si bun venit intre noi :). Dupa barca si incarcarea ei, se vede ca esti un barcagiu gospodar :D. Ma tem insa ca 75 de caluti sunt cam multi pentru barcuta, dar o dregem noi sa fie treaba buna.
Barcagiii de pe capcompas.ro te saluta si iti ureaza cat mai multe bucurii acvatice.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

fitter

Va salut, sunt TROFIN ADRIAN IULIAN din Mangalia, 46 de ani, am un papuc de la FIBERLLINE, de 4 m, cu care merg la pescuit pe dunare, in delta (si la mare atunci cand sunt sigur de vreme frumoasa).Ii admir si in acelasi timp ii invidiez pe cei ce se pricep sa navigheze cu panze.Postez sub nick name-ul de fitter deoarece am si brevet de fitter, am lucrat pana in ;91 in santierul naval ca mecanic motoare.

byteworks

Citat din: adytimofte din Martie 08, 2012, 09:51:16 AM
Bine v-am gasit!
Ma numesc Adi sunt din Pascani jud Iasi
Am o barca de 5m cu un motor mercury in 2timpi de 75 si permis cat D
Din pacate la noi nu prea este apa...

Nu este dar va fi! Se laudau ca anul acesta sau la anul finalizeaza lucrarile la hidrocentrala de la Lunca Pascani, vor fi ceva kilometri de apa, vreo 6-7. Ar fi si cazul, ca o taraie de zeci de ani.

ionitzady

salutari si de la Braila si adytimofte i-mi place salupa ta . Mai pune poze cu ea , inca o data bun venit pe forum pt cei mai proaspeti Cpt de ambarcatiuni . Numai bine

republicii

Bine ati venit barcagii cu MOTOR pe forum sa mai echilibram balanta cu velistii si caiacistii ca am ramas in inferioritate numerica !

navigator

#157
Factor de echilibru as fi eu  ;D - daca as avea talent si timp sa scriu.
Sunt omul traditiei si al modernitatii. Am lotca, folosesc vaslele si parusul dar nu ezit sa folosesc si motorul (e drept motorizarea mea este minima: 6 CP ). Desigur, cel mai grozav este cu vela/parusul, nu-i o rpoblema sa vaslesc cateva ore, dar cu motorul reduci timpul de mars semnificativ, ca sa nu mai pun situatiile de criza (furtuna). recordul meu de vaslit: 8 ore/20 Km - pe Razim, cu furtuna (din cele 8 ore - cele mai grele au fost 2, intre ins. Bisericuta si cap. Dolosman ~ 4 km)

Vali

Si eu care ziceam ca motoristii deja ne-au depasit :D. Oricum, la cine apelam noi cand ramanem fara vant sau ne dor labele? La motoristi bineinteles, de aia e misto fratia barcagiilor, indiferent de propulsie, sau de care o are mai lunga :P.
@fitter: Bun venit pe forum Adrian, si poate o sa avem ocazia sa ne dam in gashca odata cu vele :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

fitter

Te astept la Mangalia,dau o bere la taverna piratilor.

alex doaga

salut,
alex, am o barca de fibra de 4,2m cu vele, clasa olimpica 420, un motor evinrude de 2cp si o tona de lipsa de experienta....

cu barca am iesit pe siutghiol si pe mare, dar vreau sa o pregatesc pentru cruising.

bine v-am gasit!

raitmaerg

#161
Salut prieteni,
Sunt Georgian, barcagiu si pescar de weekend si concediu, echipamente:
Barca Egreta- Bratesul Galati -5m
Motor Yamaha -9,9 cp-4t
permis de "barcagiu" de 4 ani
aproximativ 300 ore de condus barca.
pasiunea cea mai mare - Dunarea.

republicii

Bun venit la BORD dar bagati fratilor la prezentare si locatia ca sa stim si noi cand umblam prin tarisoara noastra cu cine na putem vedea si unde .Stima!

Sclipici

Salut!
Sunt Catalin, din Galati, si pana acu` o zi m-am ocupat de off road si snowboard.
Am doar un caiac ...si o pofta maaarreee de al "calari" !

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.