Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mariusm piesenoi111

 Bine ai venit!
Succes în găsirea barcii si mai ales....nu renunța!

voo_doo

Salut,
Sunt Marius, am 33 ani,  relativ de curand am descoperit aceasta lume "a apei" si ma bucur sa vad ca sunt multi altii ce impartasesc acest hobby. Detin permis categoriile C,D,S.

acig

Bine ai venit printre noi,prietene !
Sper sa gasesti raspunsuri la intrebarile care te framanta si sa ne fi apoi, un bun parterner.
Pate ar fi bine sa complectezi profilul cu mai multe date, pentru a sti si noi cu cine stam de vorba.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

catalinp

Bine v-am gasit ,

Numele meu este Catalin, am 37 de ani si sunt din Botosani. Sunt pasionat de pescuitul sportiv si doresc sa realizez o ambarcatiune motorizata care sa serveasca acestei pasiuni.
Experienta mea in materie de barci este una redusa si se rezuma la constructuctia unui caiac model Wood Duck 12 de la CLC.
Ma bucur ca am descoperit aceasta comunitate cu oameni minunati care-si pun la dispozitie sfaturile si ideile.
Sper ca alaturi de voi si cu ajutorul vostru, proiectele mele sa devina realitate.

Va multumesc anticipat.

Cu respect,
Catalin
Wood Duck 12 - CLC

Sam

Salut Catalin si bine ai venit!
Sunt convins ca ai ajuns unde trebuie! Cu siguranta vei gasi pe acest forum multe informatii de calitate, care te vor ajuta sa-ti realizezi ambarcatiunea!
Sunt mai multi colegi de forum cu foarte multa experienta in constructie de ambarcatiuni si sunt foarte saritori! Mai multe nu mai zic, ramane sa te convingi singur!  :D

Cris_Iasi

Bun gasit,

Sunt Cristian, iesean 39 ani. Impartasesc pasiunea comuna a celor ca s-au adunat aici (dupa ce am ratacit o vreme in lumea Off-Road-ului).
Sunt aici pentru aproape toate subiectele care se discuta. In acest moment sunt la a doua barcuta si in cautarea setupului corect.
Perspectiva este in zona de sailing  ;) dar fara sa renunt la motoare.

REMUSGL

Salut,
Ma numesc Remus am 34 de ani sunt din Galati si in cautarile mele am descoperit acest forum plin de informatii utile.
Am luat deja legatura cu Vali care este un super om, sa ma ajute cu un proiect.
Sa ne auzim cu bine.

daminmi

Ma numesc Daniel,sunt din Ploiesti,am 48 ani(din pacate!).
De curand am obtinut permisul(cat D) si asta mi-a starnit interesul pentru barci,care pe zi ce trece tinde sa se transforme in pasiune.
Ma bucur ca ,in sfarsit,am gasit un site in care nu exista certuri , jigniri,discutii in contradictoriu ,etc ci din contra membrii acestuia se ajuta,se sfatuiesc...
Pe viitor doresc sa achizitionez o barca de min 5m(poate AN) cu motor de 20 cp(stiti motivul) care sa fie stabila,incapatoare,etc.
Nu sunt un impatimit al vitezei(nici pe apa,nici pe uscat),dar nici nu vreau sa merg cu 5 km/h doar din spirit de economie.
Sper, cu ajutorul sfaturilor dvs,ca intr-o buna zi sa gasesc ce-mi doresc.
Si pentru ca nu mai am decat aprox 4-5 ani pana la pensie(dupa calculele mele) mi_am pus in gand sa-mi iau o casuta in Delta(unde sa ne cunoastem).Poate ma ajutati cu sfaturi privind locatia optima privind accesul cu masina si accesul de acolo in Delta cu barca.Va multumesc !

NessyRO

Bine ai venit!
Sper să găsești aici, așa cum am găsit și eu, ceea ce cauți.
Să ne vedem pe ape!

P.S. Chestia cu "din păcate": văzut din alt unghi, nu toți au norocul tău. Iar vârsta este doar o înșiruire de cifre... ;)
Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world. - A. Einstein

daminmi

Eeeee... când am văzut că înaintea mea s-au înscris
pe acest site băieți de 33,34,37,39 de ani, parcă aș fi
vrut să am și eu cu 10 măcar mai puțin, sau să-mi fi
descoperit această pasiune(bărcile) acum 10 ani.
Mulțumesc pt răspuns!

charlie

Te înțeleg perfect  ;) (și la mine înșiruirea de cifre e tot din a doua parte a lui 4x ...)

pelicanul


florin 74

Salutare tuturor,
Ma numesc Florin, sunt din Bacau si proaspat posesor de barca.
Multumesc pentru primire.

dany

Bine ai venit printre noi!!!Ce barca ai Florine?Nu ne cunoastem?

gabriel.c

Bine ai venit , uite așa ne înmulțim și la Bacau cu bărcile .