Phantom 18 Multi-Species

Creat de Mihai-Andrei Manea, Mai 06, 2019, 07:39:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kama3

 Incearca sa dai un mail producatorului respectivei barci. Daca e unul serios va raspunde, chiar motivat.
Si atunci vedem ce justificare se da .

Mihai-Andrei Manea

Eu zic ca sunt seriosi...aici ma refer la Traker, Nitro sau Vexus...pe la ei am vazut aceasta treapta in oglinda. Dar nu cred ca are rost sa dau email deoarece tine de "proiectarea" lor si nu cred ca vor sa o impartaseasca cu noi, " amatorii". [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

diles

as zice ca rolul treptei respective e de a micsora suprafata udata in timpul glisari si de a o mari in stationare cand oglinda e imersa.

kama3

Un producator care se respecta va oferi intotdeauna un raspuns argumentat. In general sunt orientati spre clienti. Poti incerca.

Mihai-Andrei Manea

Am dat email...chiar sunt curios daca vor raspunde...:)

Mihai-Andrei Manea

Am primit un raspuns "general": "This angle allows the boat to glide through the water with ease for better performance and handling. "
Da...in fine...nu mai conteaza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vali

Asa e cand echipa de la marketing se cazneste sa scoata un raspuns pe parte de hidrodinamica :).
Suntem oricum in campanie electorala, ce mai conteaza o limba de lemn (engleza) in plus...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau