Certificat de conformitate Evinrude 30 cp

Creat de ovidiu66, Mai 17, 2019, 06:29:00 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ovidiu66

Salutare tuturor,

In anul 2015 am cumparat un Etec 30 cp, de la Euronautica.La acest motor, declaratia de conformitate apare doar intr-o pagina din manualul de utilizare al motorului, in limba engleza.Nu mi s-a oferit in afara garantiei si facturii, un certificat de conformitate specific, parafat sau tradus in limba romana.Va rog sa imi spuneti care este posibilitatea de inmatriculare a barcii, in aceasta situatie, sau daca se considera valida declaratia de conformitate din manualul de utilizare in limba engleza.Multumesc mult!
Am atasat declaratia de conformitate din manual.

mariusm piesenoi111

Salut Ovidiu
Long time no see
Eu am înmatriculat ETEC ul de 30 CP cu un print după ala din manual.
Prima oară în Giurgiu apoi când am schimbat barca in Belgia.
Cand am luat luna trecuta noul ETEC de 90CP am primit un certificat de Conformitate adevarat ....semnat parafat si timbru sec
Multumesc
Marius

ovidiu66

Te salut Marius, ce mă făceam eu fără tine? Întotdeauna m-ai ajutat cu informații prețioase, sper să ne întâlnim cândva, să te pot cinsti.
Poate vor avea înțelegere cei de la căpitănie și nu îmi vor fi puse bețe în roți.Am trimis un mail la Euronautica pentru soluționare, deocamdată nu am primit nimic, aștept.Sper să rezolv problema la fel ca tine, mulțumesc mult pentru tot.

mariusm piesenoi111

Salutare Ovidiu
Si tu m-ai ajutat pe mine când am avut nevoie de informații despre gonflabile caiace alea alea
Euronautica cred ca iti vor elibera un duplicat dupa certificat dar va fi contra-cost 😥
Sper sa facă asta....
Sincer mie certificatul la asta nou  a venit din State dupa ce a venit motorul la câteva zile

ovidiu66

Marius, pe ce barcă ai pus 90 cp? Am lipsit o perioadă de pe aici și nu mai sunt la curent cu schimbările din viața nautică.Mă bate gândul să cumpăr un Grabner Mustang GT, îmi lipsește o pneumatică portabilă, pentru plimbări pe orice ape, de pescuit nu am reușit să mă apuc, iar barca rigidă stă în depozit degeaba.
Ai păstrat Etec-ul de 30 cp?

mariusm piesenoi111

Am dat Etec-ul de 30 .
90 am pus pe un Delphin 5.0
Si mie imi place Grabner...(am vândut și Hobby-ul).
Si eu ma uitam la Mustang dar am optat pt varianta cu roti 😂🤗😂
Poze cu Delphin-ul:

ovidiu66

Asta da, evoluție în grad, frumoasă barca, serios motorul, să te bucuri și să o folosești sănătos Marius.