barcuta cabinata cu platforma libera si motor cat mai mic

Creat de bbl81, Mai 31, 2019, 01:17:08 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bbl81

intrebare/visul oricarui pescar:

imposibilul o fi oare posibil?

ce barcuta se preteaza sa fie cu cabina, dar sa mearga ok cu motor micut. Sa aiba loc 2 adulti sa doarma in cabina, dar sa ramana si platforma descoperita ca sa pota sta 2 pescari si echipament...
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

dany


timberland0910

Citat din: bbl81 din Mai 31, 2019, 01:17:08 PM
intrebare/visul oricarui pescar:

imposibilul o fi oare posibil?

ce barcuta se preteaza sa fie cu cabina, dar sa mearga ok cu motor micut. Sa aiba loc 2 adulti sa doarma in cabina, dar sa ramana si platforma descoperita ca sa pota sta 2 pescari si echipament...

mai am putin de munca si o sa iti prezint exact ceea ce zici tu mai sus 😉

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

Citat din: dany din Mai 31, 2019, 01:38:14 PM
pilotina?! [poza mai veche inainte de renovare]

o pilotina ca asta se poate scoate in glisare?
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

dany

NU.A u modificat ''broscarii''in genul cum au modificat  ai nostrii barci tip lotca cu aripi portante de la jumatea barcii spre pupa.Cu ceva rezultate ,dar nu ma incanta.Mai sunt pilotinele Cranchi de 5m!!!!Are Fritz una ,usurata si echipata cu 20,parca....Gliseaza fara probleme.Dar sa nu uitam ca vorbim de Fritz!

alin66

pilotinele mici 4,8-5,5 metri , corespund , am umblat cativa ani cu un motor de 20 cp in deplasament , acum i-

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

alin66

Mircea,
am o pilotina vega de 5,20 metri , acum o scot  in glisaj dar am un e tec de 60 cp,  am optat pentru acest motor dupa ce am ingreunat barca ,respectiv am organizat-o pentru a putea ramane cateva zile la pescuit pe apa (panou solar,2 acumulatori, frigider,ancora electrica, rolbar ,etc , +undite,truse ,momeli ) .o sa-i fac si cateva poze cand merg la dunare.oricum 2 pescari au spatiu indestulator pentru ramas pe apa!

bbl81

Cand poti, ge rog trimite cateva poze interior exterior
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

din cate am vazut, motorizarile pleaca de la 40 cp in sus la pilotinele astea care sunt scoase si in glisaj. altfel, merg ok in deplasament cu motoare de 15 cp.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

alin66

o sa iti  trimit poze dupa weekendul de rusalii , cand preconizez ca ajung la barca la dunare.

bbl81

ok, astept. Daca poti pe whatsup, ca merge mai usor,:
0722460582
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

Alex1958

Fara 90-100 CP nu glisezi cu ea, dupa ce o amenajezi pentru pescuit! Daca ai timp de petrecut pe balta pune-i un motor de deplasament.
Cabina e pentru "tanchisti"!
Partea din spate cu intrand-ul pentru motor iti mananca 70-80 cm din lungime. Nu vad spatii de depozitare.
Am examinat si eu Gobi inainte a-mi lua Shetland-ul.