Vreau Barca !

Creat de stef001, Iulie 23, 2019, 01:03:34 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vali

Salut Stefan si scuze de intarziere, ca de obicei am o perioada plina.

In primul rand cuvintele "domnul" si "Vali" nu incap in aceeasi propozitie :). Eu sunt Vali si atat.

In al 2-lea rand, despre eventuala colaborare vizavi de o barca facuta de mine propun sa povestim la telefon, fiind mai multe de abordat. Chiar acum ti-am trimis un mesaj privat cu numarul meu de mobil, cauta te rog in bara de sus la "Mesajele mele".

In al 3-lea rand, ca sa te informezi cat mai bine si sa imbini teoria cu practica, incearca sa te dai cu cat mai multe barci posibil. Asa vei intelege mai bine ceea ce se discuta aici pe topic, despre stabilitate, performante, comportament la valuri etc. Iar daca sunt nelamuriri, le povestim tot aici. Cu cat te vei da mai mult, cu atat iti vei risipi nelamuririle, si cine stie, poate vei gasi si barca optima pentru tine.

Cam atat momentan, si daca tot e vara, eu mai bine fug sa bat niste fibra si sa mai fac un barcagiu fericit in weekendul care urmeaza...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Zodiac

Intai alege barca si dupa iti alegi/iei motorizarea maxima recomandata pentru modelul respectiv !

stef001

          Se pare că voi fi unul dintre fericiții deținători a unei "barca lui Vali" !!! Planul este sa o asezonez cu un motor de aproximativ 30 cp, o guvernare la distanta cat mai minimalist confecționată  și vreo 2 - 4 scaune .
      Va rog mult dati-mi o idee de unde as putea achiziționa un periodic pe măsură .
Mulțumesc mult pentru răspunsuri și sfaturi .
         Imediat ce voi avea poze sau detalii , le voi posta.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk


Mihai-Andrei Manea

Salut si felicitari pentru alegerea facuta!
Nu ii mai spune "barca lui Vali", ci "AN 510"...[emoji16]
O amenajare interioara foarte buna a acestei barci a realizat-o Iulian Cioclin...urmareste topicul "barca din vis"...vei ramane impresionat!


Sent from my iPhone using Tapatalk