motor hidea 15 cp ,in 4 timpi ,2015

Creat de galateanu, Noiembrie 08, 2019, 10:09:07 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

galateanu

 Buna Ziua ,

Stie cineva depre motor hidea 15 cp ,in 4 timpi ,2015, cum se comporta ,este fiabil ? stiu ca este chinezesc , si am vazut ca se comercializeaza in Romania . Are service in Romania ? Multumesc

kama3

Daca esti masochist e exact ce iti trebuie.

AdrianZUZ

Citat din: kama3 din Noiembrie 09, 2019, 01:58:17 PM
Daca esti masochist e exact ce iti trebuie.
;D ;D  ;D Nu cunosc motorul in cauza dar m-a distrat raspunsul tau, cred ca te-a chinuit ceva un specimen. ;D

PS Mi-a adus aminte de un banc simpatic - Ce ii face un sadic unui masochist?  NIMIC!

kama3

Nu m-a chinuit niciunul pentru ca m-am ferit la timp.
In general toate inventiile astea chinezesti sunt proaste. Chiar daca in aparenta par copiate dupa originalele japomeze, este evident ca nu au aceiasi calitate. In cazul asta ieftin inseamna prost. Si daca o masina in caz de defectiune poti sa o tragi pe dreapta, in cele mai multe cazuri la barci inseamna sa te lase in mijlocul garlei.
Parsun, Hidea, Hangkai, Ciociosan...uita de ele. Nu te gandi ca faci vreo afacere ca nu faci. Si dupa ce o sa-ti faci nervi o sa pui motorul pe probarca iar in anunt o sa scrii vand Hidea (yamaha... sau ce pseudocopie o fi).

galateanu

Sunt sigur ca aveti dreptate , totusi motorul se face de ceva vreme , nu este ieftin , oricum poate cineva a folosit motorul si are informati actuale de fiabilitate si service , multumesc.

mariusm piesenoi111

Daca insisti fupa toate sfaturile astea ...avanta-te si ia-l!
Asa aflam și noi ce e adevarat și ce e mit
Glumesc....nu fa greseala asta mai ales daca e motorul principal