Gemenii Menestrasi

Creat de Florio, Septembrie 10, 2011, 05:03:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Florio

Ieri noapte, comunitatea de "barcagii" s-a inmultit cu doi flacai gemeni, in curtea lui Menestras.
Anuntul evenimentului a fost in termeni nautici, citez:
" Babord: LOA 45cm, deplasament 2,7kg; Tribord: LOA 43cm, deplasament2,6 kg. Lansarea aseara la 22.30 :) "
Sa-ti traiasca, Vali ! SI tot clanul vostru vesel, alaturi de ei ! ;D

Florio

Ca atare, te asteptam sa iesi la interval.
Nu sa faci cinste, ci SA ITI FACEM CINSTE ! :)
Alege momentul si locul, cand te mai ogoiesti din alergaturi .

monica.lidia

#2
Si eu care ma gandeam ce fel de catamaran o fi lansat cumatrul menestras  :o. Sa-ti traiasca maestre, si sa le faci un catamaran mai dihai decat cele ale lui Wharram :).

LE: stai linistit ca aici a scris braconieru, m-a pacalit soata ca a intrat pe contu' ei si eu n-am observat :P.
Nu plange pentru ca s-a terminat, bucura-te pentru ca s-a intamplat.

_Alex_

Buna seara
EEE asha da anunt sa iti traiasca baieti menestras sa te bucuri de ei

bogdanbuciu

bine ati venit in comunitate dragutilor, sa fiti sanatosi si veseli, et bonne chance. Va traduce tatal vostru urarile pana invatati sa cititi.
Felicitari Vali
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

menestras

Multe multumiri va transmite Babord zis si Radu, precum si Tribord aka Alexandru. La fel si matca.

lipan

Tăticule reușești să-i deosebești?
Să vă țină Dumnezeu obiceiul!

menestras

Pai sigur ca da. Babord e ala din stanga iar Tribord e ala din dreapta. 

_Alex_

Da nui greu deloc ;D sa-i deosebesti mai greu o sa fie cand o incepe sa planga ;D

Ciby

Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi Vali!
Si uite asa ai pus-o de-un trimaran, sa le dai la amandoi de lucru cand ii plimbi cu barca!

Florio

Taticul n-a mai mentionat ca dincolo de numele de scena, sau mai bine zis " numele de punte " vehiculate in gluma, baietii au sa primeasca niste nume neaose, romanesti, pentru care acum cateva seri, la o "imprietenire" , s-a facut si un oarecare "brainstorming" .
Mai realist spus, s-a inceput un brainstorming, care s-a diluat usor in discutiile despre barci si accesorii, pe fondul unui vin roze.
SI s-a pierdut intre alte idei, care roiau in jurul mesei noastre :)

Ciby

#11
Grija mare cu acest gen de "brainstorming" ca de la atata "storming" sa nu ramana copii cu ceva niscaiva nume oachese, gen "Alb demisec" sau "Roze demidulce"!!!! ;)

menestras

Mi-ai dat o idee. Furmint si traminer nu suna rau deloc.

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

iliviu

 Sa va aduca numai bucurii, si....dupa ce te trezesti din betie, asteptam confirmarea oficiala!
Schulze Surfrider 15-115hp