Aventurile vedetei NMS Vulturul

Creat de Sico, Martie 22, 2020, 08:48:35 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bradutzu

Sa auzim numai de bine!

gvincentiu

Foarte interesant. Ca fost marinar in Forțele Navale interpretez povestirile prin propria experiență.
Aș fi vrut ca în secolul 21 să găsesc doar la muzeu aerul acelor vremuri.
Ganduri bune !

Sico

Citat din: gvincentiu din Decembrie 17, 2020, 08:13:05 AM
Foarte interesant. Ca fost marinar in Forțele Navale interpretez povestirile prin propria experiență.
Aș fi vrut ca în secolul 21 să găsesc doar la muzeu aerul acelor vremuri.

Daca atunci se intampla foarte de rar, in perioada comunista era o problema de politica dar totusi se tinea cont de pregatire, dupa '90 este un adevarat dezastru...
Rezultatele se vad cu ochiul liber chiar si de ne-profesionisti.

momaul

Prima data am citit tot pe nerasuflate,azi am recitit tot cu mare placere.Mi-ar face mare placere sa am si o carte in biblioteca cu acest subiect.Pentru mine a fost o mare placere.

Sico

Citat din: momaul din Decembrie 25, 2020, 11:39:24 PM
Prima data am citit tot pe nerasuflate,azi am recitit tot cu mare placere.Mi-ar face mare placere sa am si o carte in biblioteca cu acest subiect.Pentru mine a fost o mare placere.

Multumesc pentru apreciere.
Cu tiparul este putin mai greu.
Ce am gasit pana acum depaseste posibilitatile mele financiare. Dar mai caut...  :)


momaul

Salut.Eu sant dispus sa contribui financiar,este adevarat modest,de exempu sa cumpar in avans 10 exempare si sa primesc 1,poate ne adunam mai multi si se pune de o carte,e pacat ca aceasta poveste sa ramana doar in format electronic unde sigur se va pierde.Merita incercat,cautati o editura,dati un pret estimativ pentru o prima editie si cine stie

Sico

Citat din: momaul din Decembrie 29, 2020, 05:53:23 PM
Salut.Eu sant dispus sa contribui financiar,este adevarat modest,de exempu sa cumpar in avans 10 exempare si sa primesc 1,poate ne adunam mai multi si se pune de o carte,e pacat ca aceasta poveste sa ramana doar in format electronic unde sigur se va pierde.Merita incercat,cautati o editura,dati un pret estimativ pentru o prima editie si cine stie

Multumesc mult pentru buna intentie.
Pana voi incheia si ultimul capitol, sper sa gasesc o editura cu "pretentii" financiare  mai modeste...

Cautarile mele sunt la inceput.

Cu cele mai bune salutari
Va doresc un an nou fericit


costis68

La multi ani sanatosi tuturor ,,capcompas-ilor"

Vali

Citat din: Sico din Decembrie 29, 2020, 07:09:29 PM
Multumesc mult pentru buna intentie.
Pana voi incheia si ultimul capitol, sper sa gasesc o editura cu "pretentii" financiare  mai modeste...

Cautarile mele sunt la inceput.

Cu cele mai bune salutari
Va doresc un an nou fericit

Cred ca alternativa cea mai buna ar fi self-publishing-ul. Adica va asumati dvs toata investitia, dar si tot castigul va revine integral. Exista destule posibilitati, exista tipografii dispuse la tiraje limitate, si puteti salva mult din costuri facand toata munca de redactare, corectura etc "in house". Puteti primi ISBN gratuit, si puteti comanda tiraje noi daca exista cerere.

Eu m-am informat despre self publishing din cauza ca intentionam sa public ceva lucrari tehnice despre barci, dar am ajuns la concluzia ca nu vreau sa am treaba cu nici o editura. Momentan sunt la inceput, mai am mult de lucru, dar cand voi hotari sa public ceva, sigur va fi in sistem self-publishing.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Sico

Citat din: Vali din Decembrie 30, 2020, 02:35:59 PM
Cred ca alternativa cea mai buna ar fi self-publishing-ul. Adica va asumati dvs toata investitia, dar si tot castigul va revine integral. Exista destule posibilitati, exista tipografii dispuse la tiraje limitate, si puteti salva mult din costuri facand toata munca de redactare, corectura etc "in house". Puteti primi ISBN gratuit, si puteti comanda tiraje noi daca exista cerere.

Da, daca asi avea 10 ani mai putin, asa asi proceda. Dar la varsta mea nu se mai poate. Timpul...

La multi ani cu sanatate

bradutzu

ce mai stim de Vulturul nostru? pe unde mai este?
Sa auzim numai de bine!

Sico

Citat din: bradutzu din Februarie 17, 2021, 01:41:23 AM
ce mai stim de Vulturul nostru? pe unde mai este?

In drum spre casa... ajunge curand...

bradutzu

Sa auzim numai de bine!


kama3